Zapalenie stawów , bóle stawów , bóle i zwyrodnienia kręgosłupa

to dolegliwpości na które cierpią coraz bardziej również młodzi ludzie.

 

bóle stawów

 

Joint ProteX FORTE - Nowość

zapalenie stawów

 

KOMPLEKSOWA OCHRONA STAWÓW
Dane statystyczne wskazują, że dziś kłopoty ze stawami dotyczą już nie tylko osób starszych, ale także nawet 20-latków!
Konieczna jest regularna, zbilansowana i odpowiednio dopasowana aktywność fizyczna oraz właściwa dieta zawierająca składniki aktywne odpowiedzialne za wzmocnienie i zachowanie zdrowia stawów. Joint ProteX FORTE to kompleksowy zestaw specjalnie wyselekcjonowanych składników aktywnych o działaniu odżywczym i fizjologicznym korzystnie wpływających na giętkość i elastyczność stawów.
Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem chrząstki stawowej i płynu maziowego? U osób, którym dokuczają problemy ze stawami jego ilość zmniejsza się, co może powodować pogorszenie sprawności aparatu ruchowego i zmniejszyć elastyczność oraz wytrzymałość stawów.

Ekstra dawka glukozaminy, chondroityny, kwasu hialuronowego oraz metylosulfonylometanu dodatkowo wzbogacona: kurkumą, zielem wiązówki błotnej, żywicą z kadzidłowca, cynkiem, manganem.
Obawiasz się, że w przyszłości możesz mieć problemy ze wstawaniem z łóżka czy wchodzeniem po schodach? Nie wspominając już o uprawianiu ulubionych sportów…
Dane statystyczne wskazują, że dziś kłopoty ze stawami dotyczą już nie tylko osób starszych, ale także nawet 20-latków! Dowiedz się więc... jak zadbać o stawy.

Konieczna jest regularna, zbilansowana i odpowiednio dopasowana aktywność fizyczna oraz właściwa dieta zawierająca składniki aktywne odpowiedzialne za wzmocnienie i zachowanie zdrowia stawów. Joint ProteX FORTE to kompleksowy zestaw specjalnie wyselekcjonowanych składników aktywnych o działaniu odżywczym i fizjologicznym korzystnie wpływających na giętkość i elastyczność stawów (kurkuma, ziele wiązówki błotnej, żywica z kadzidłowca), zdrowie kości (cynk, mangan, kurkuma) oraz prawidłowe tworzenie tkanek łącznych w tym chrząstki stawowej (mangan, ziele wiązówki błotnej). Składniki aktywne produktu wykazują również działanie antyoksydacyjne (cynk, mangan, kurkuma) oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego (cynk, kurkuma). Formuła produktu została wzbogacona także w wysoką dawkę glukozaminy i chondroitynę - składniki tkanki chrzęstnej oraz kwas hialuronowy i metylosulfonylometan.


Joint ProteX FORTE - Komu najbardziej jest potrzebny?


• Osobom chcącym wspomóc prawidłowe funkcjonowanie stawów i zapewnić im dodatkową ochronę;
• Dążącym do utrzymania prawidłowych funkcji narządu ruchu;
• Sportowcom i osobom aktywnym fizycznie;
• Narażonym na obciążenia stawów – wykonującym ciężką pracę fizyczną;
• Osobom po urazach i kontuzjach w obrębie narządu ruchu;
• W okresie rekonwalescencji i rehabilitacji;
• Osobom z nadmierną masą ciała;
• Osobom prowadzącym siedzący tryb życia;
• Kobietom w okresie menopauzy;
• Osobom starszym;
• Osobom odżywiającym się nieracjonalnie.

 

KOMPLEKSOWA OCHRONA STAWÓW

zapalenie stawówNiezależnie do której grupy należysz, prędzej czy później, mogą pojawić się u Ciebie problemy ze stawami!

Uszkodzenia stawów to problem coraz młodszych osób. Dlaczego?
Na ogół cały tydzień spędzamy w pracy, poruszając się niewiele. A gdy przychodzi weekend, próbujemy nadrobić zaległości… Ogarnęła nas moda na bieganie, chodzenie na siłownię, jazdę na rowerze i wszelkie inne rodzaje aktywności fizycznej. To oczywiście bardzo dobrze. Jednak ćwiczyć też trzeba umieć mądrze. Często niestety zapominamy o podstawach – rozgrzewce przed ćwiczeniami (zawierającej elementy rozciągające stawy i mięśnie) oraz regularności. Nasze mięśnie w tygodniu, gdy jesteśmy mało aktywni fizycznie, ulegają osłabieniu. Obniża się zarówno ich siła, jak i sprężystość. Natomiast w weekendy – chcąc nerwowo nadrobić zaległości – przeciążamy stawy, narażając je na uszkodzenia.

Nic więc dziwnego, że w poradniach ortopedycznych/chirurgicznych spotykamy coraz młodsze osoby z naderwanymi lub zerwanymi ścięgnami oraz urazami więzadeł bądź torebek stawowych.
Dodatkowo problemy ze stawami nadgarstka ma coraz więcej osób korzystających z komputera, zwłaszcza kobiety.

 

 • 80% Polaków nadmiernie obciąża kręgosłup i stawy oraz nie dba o utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
 • 50% z nas dźwiga zbyt ciężkie przedmioty i nosi zakupy w jednej ręce/na jednym ramieniu.
 • 40% kobiet zakłada nieodpowiednie obuwie.
 • 45% osób w wieku 18-24 lat nie robi regularnych przerw podczas korzystania z komputera.
 • 50% Polaków przeciąża stawy w wyniku występującej u nich nadwagi i otyłości.

Z kolei z wiekiem, zwłaszcza po 50-tce nawet u 60% osób dochodzi do zwyrodnienia stawów.
Zaczyna się najczęściej od lekceważonego przez nas strzykania w stawach, do którego z czasem dołącza ból przy wstawaniu, wchodzeniu po schodach, aż w końcu mamy coraz większe problemy z poruszaniem się…

A przecież można temu wszystkiemu zapobiegać ! Jak?


 • stosując regularną, racjonalną aktywność fizyczną,
 • minimalizując złe nawyki żywieniowe i nadwagę,
 • wzbogacając dietę w optymalne spectrum składników aktywnych odpowiednich dla potrzeb stawów zawartych w 1 tabletce Joint ProteX FORTE:
  glukozaminę,
  chondroitynę,
  kwas hialuronowy,

 

 • Czy wiesz, że kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem chrząstki stawowej i płynu maziowego? U osób, którym dokuczają problemy ze stawami jego ilość zmniejsza się, co może powodować pogorszenie sprawności aparatu ruchowego i zmniejszyć elastyczność oraz wytrzymałość stawów.
  • metylosulfonylometan (MSM),
  • kurkumę, ziele wiązówki błotnej, żywicę z kadzidłowca korzystnie wpływające na giętkość i elastyczność stawów,
  • cynk, mangan, kurkumę dbające o zdrowie kości i wykazujące działanie antyoksydacyjne,
  • mangan, ziele wiązówki błotnej niezbędne do prawidłowego tworzenia tkanki łącznej, w tym tkanki chrzęstnej.


8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:


• Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
• Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
• Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowejpotwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
• Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
• Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
• Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
• Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
• Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadają pozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).


Skład:

500 Mg Siarczan glukozaminy
270 mg Siarczan chondroityny
50 mg Kwas hialuronowy (hialuronian sodu)
150 mg Metylosulfonylometan (MSM)
50 mg Ekstrakt z żywicy kadzidłowca (3:1) (standaryzowany 25% kwasu boswelinowego)
40 mg Sproszkowane ziele wiązówki błotnej
10 mg Ekstrakt z kłącza kurkumy (60:1) (standaryzowany 25% kurkumin)
5 mg Cynk
1 mg Mangan

Opakowanie - (90 tabletek)
Dawkowanie: wg. załączonej ulotki

zapalenie stawów

 

 

 

 

UWAGI !

- Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
- Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
- Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu.
- Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
- Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
- Produkt nie powinien być spożywany przez dzieci, kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby uczulone na skorupiaki lub którykolwiek ze składników produktu.