CaliVita oferuje unikalne, naturalne produkty ziemi, wody, słońca

Zenthonic # Sok Noni Polinesian # NONI Organic # Ocean 21 # Oxymax

# Organic Acai - Nowość

calivita_witaminy

 

Produkt dostępny dla klubowiczów

oxymax_calivita

Zamawiam

OxyMax - Krótki oddech, kołatanie serca ? Spróbuj Oxy Max i na nowo odzyskaj swoje zdrowie !

TLEN  - Jeden z najbardziej powszechnych pierwiastków obecnych na Ziemi, niezbędny do życia miliardom komórek organizmu. W wyniku zanieczyszczenia środowiska systematycznie zmniejsza się jego stężenie w powietrzu. Jeszcze 100 lat temu wynosiło 22%. W dzisiejszych czasach kształtuje się średnio na poziomie 19%, a w dużych miastach już tylko 12-15%. Równocześnie, nasze organizmy stają się coraz bardziej obciążone szkodliwym wpływem cywilizacji, co w rezultacie zwiększa zapotrzebowanie na tlen.

A zatem, zwiększony popyt na tlen jest połączony z coraz bardziej ograniczonym źródłem tego składnika.

Niedobory tlenu w organizmie mogą pojawić się w następujących sytuacjach:
• nieprawidłowe, zbyt płytkie oddychanie
• palenie (nawet bierne)
• pogorszenie jakości wody
- spożywanie dużych ilości napojów gazowanych, alkoholu, kawy
• konsumpcja żywności pochodzącej ze sztucznych upraw
• przyjmowanie leków
- brak aktywności fizycznej.

Ostatnio ogromne zainteresowanie budzą suplementy zawierające biologiczny tlen. Wśród nich najbardziej skuteczny okazał się tlen stabilizowany, którego jakość nie zmienia się przez lata, nie wywołuje negatywnych skutków i nie generuje tworzenia się wolnych rodników. Jest nie tylko bezpieczny, ale także łatwo wykorzystywany przez organizm. Zawiera 12 000 cząsteczek tlenu na 1 milion części, czyli ponad 1000 razy więcej od ilości tlenu zawartego w wodzie z kranu (dla porównania, w przypadku wody z kranu wartość ta wynosi 5-7, podczas gdy w przypadku wody źródlanej 10-12).
Tlen stabilizowany jest prawdziwym mistrzem w swoim rodzaju:
• poprawia zaopatrzenie komórek w tlen, korzystnie wpływając na procesy przemiany materii
• zwiększa przyswajanie i wykorzystanie witamin, składników mineralnych, aminokwasów oraz ziół
• dzięki właściwościom odtruwającym i oczyszczającym przyczynia się do eliminacji bakterii beztlenowych
• łagodzi dolegliwości w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych (np. zawału serca, nadciśnienia tętniczego) oraz związanych z zaburzeniami oddychania
• polepsza wydolność sportowców

• zwiększając zaopatrzenie mózgu w tlen, pozytywnie oddziałuje na procesy umysłowe.

Skład:

Stabilizowane ujemne jony tlenu(12000 PPM) w wodzie źródlanej

Sposób użycia: 1 - 3 razy dziennie 20 - 30 kropli Oxymax uzupełnić szklanką wody

Zawartość: 60 ml      

   Zamawiam

 


.

Co to jest? Bez smaku, zapachu, koloru i nie ma bez niego życia? Jest to tlen, który jest, być może, jednym z najbardziej powszechnych pierwiastków obecnych na Ziemi. Np. spójrzmy we wnętrze naszego ciała. Ludzki organizm składa się z 4 głównych pierwiastków: w 65% - z tlenu, 18% - z węgla, 10% - z wodoru i w 3% - z azotu. Tak więc nie odczuwamy jego braku. A może jednak? Tlen można odnaleźć na Ziemi w kilku postaciach, ale już wkrótce możemy odczuć brak niektórych z nich.

 

Źródło życia

Organizm - Tlen jest potrzebny miliardom komórek naszego organizmu. Nie są one w stanie pobierać go bezpośrednio z powietrza, dlatego do jego transportu służą specjalne struktury. Centralny układ nerwowy dostarcza siły napędowej przeponie, która kurcząc się, umożliwia wdech powietrza. Poprzez filtr pęcherzyków płucnych, tlen przepływa do krwi i w tym momencie kończy się zadanie układu oddechowego. Odtąd pałeczkę przejmuje układ krążenia, który spełnia funkcje: pompy (serce), rur (naczynia krwionośne) i środka do transportu gazów pomiędzy płucami i komórkami (krew). Tlen jest transportowany we krwi w dwóch postaciach. Małe ilości rozpuszczają się w osoczu (1%), a pozostała część tlenu (99%) wiąże się z cząsteczkami hemoglobiny. Tak więc, bez hemoglobiny tlen nie mógłby dotrzeć do komórek w takich ilościach, jakie są potrzebne do prawidłowego przebiegu reakcji metabolicznych. Kiedy procesy przemiany materii nie przebiegają na odpowiednim poziomie, mogą pojawić się objawy niepożądane. Np. w sytuacji zbyt małej podaży tlenu, komórka zwraca się po inne źródło energii, by podtrzymać funkcje niezbędne do życia. Najczęściej w takim przypadku, komórki rozkładają glukozę w procesie beztlenowej fermentacji, która może zaburzyć metabolizm komórkowy. W efekcie powstaną niepożądane związki chemiczne. W okresie powrotu do stanu prawidłowego, cała grupa osłabionych komórek traci swoją naturalną zdolność do samoobrony. Takie komórki pozostają bezbronne wobec wirusów, grzybów, bakterii i innych czynników chorobotwórczych.

Środowisko

Jeżeli środowisko dostarcza odpowiednią ilość tlenu, organizm pochłania go i wykorzystuje. Ale czy tlen występuje w środowisku w wystarczających ilościach? 100 lat temu zawartość tlenu w powietrzu wynosiła 22%. W dzisiejszych czasach kształtuje się średnio na poziomie 19%, a w dużych miastach tylko 12-15%. Nasze płuca są w maksymalny sposób obciążane powietrzem zanieczyszczonym chemikaliami, pyłkami, tlenkiem węgla, kurzem, kadmem, ołowiem, na co organizm reaguje bólem głowy, zmęczeniem, problemami oddechowymi, alergią. Sytuacja nie jest lepsza, jeśli chodzi o żywność i napoje. Konserwanty, barwniki, w niektórych przypadkach zanieczyszczenie pogarszają ich jakość, obciążając organizm i zwiększając nasze zapotrzebowanie na tlen. Niedobory tlenu w organizmie mogą pojawić się także w następujących sytuacjach:

· nieprawidłowe, zbyt płytkie oddychanie;
· palenie (nawet bierne);
· pogorszenie jakości wody;
· zmniejszone spożycie wody i spożywanie większych ilości napojów gazowanych, a także alkoholu, kawy;· konsumpcja żywności pochodzącej ze sztucznych upraw;· sztuczne światło;· przyjmowanie leków;· brak aktywności fizycznej.

Jeśli jesteśmy narażeni na w/w czynniki, najlepsze co możemy uczynić, to stawić czoła niebezpieczeństwu i spróbować je pokonać.

Suplementacja tlenu

Ostatnio w USA ogromne zainteresowanie budzą suplementy zawierające biologiczny tlen. Wśród nich, najbardziej skuteczny okazał się stabilizowany tlen, którego jakość nie zmienia się przez lata, nie wywołuje negatywnych skutków i nie generuje tworzenia się wolnych rodników. Jest nie tylko absolutnie bezpieczny, ale także łatwo wykorzystywany przez organizm. Zawiera 12000. cząsteczek tlenu na 1 milion części, czyli ponad 1000 razy więcej od ilości tlenu zawartego w wodzie z kranu. (Dla porównania, w przypadku wody z kranu wartość ta wynosi 5-7, podczas gdy w przypadku wody źródlanej 10-12). Stąd też stabilizowany tlen jest prawdziwym mistrzem w swoim rodzaju. Zobaczmy zatem, co może nam zaoferować:

  • · poprawia zaopatrzenie komórek w tlen, korzystnie wpływając na procesy przemiany materii;
  • dzięki właściwościom odtruwającym i oczyszczającym, przyczynia się do eliminacji bakterii beztlenowych, takich jak Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella, E. Coli;
  • naładowuje organizm energią, poprawia procesy fizjologiczne;
  • sprzyja przyswajaniu i wykorzystaniu witamin, składników mineralnych, aminokwasów i ziół;
  • pobudzając krążenie krwi chroni przed rozwojem chorób sercowo-naczyniowych (np. zawału serca, nadciśnienia tętniczego);
  • łagodzi dolegliwości związane z zaburzeniami oddychania;
  • korzystnie wpływa na tlenową aktywność fizyczną, znacząco polepsza wydolność sportowców;
  • zwiększając zaopatrzenie mózgu w tlen, pozytywnie oddziaływuje na procesy umysłowe.

  • Już w wielu dużych miastach możesz od czasu do czasu wpaść do baru tlenowego i płacąc 50-80 PLN za seans, możesz pooddychać powietrzem sztucznie wzbogaconym w tlen, tylko po to, by z powrotem zanurzyć się w smog. Na szczęście istnieje bardziej skuteczny i ekonomiczny sposób, jakim jest koncentrat stabilizowanego tlenu, w postaci preparatu OXY MAX.

CF Europe
Na podstawie artykułu prof. Valerii Szedlak-Vadocz

 

Powietrza!!!

- Smith, proszę wymienić butlę! Tlenu wystarczy Ci jeszcze tylko na jedną minutę. - zabrzmiał w hełmofonie beznamiętny głos miniaturowego komputera. Młode rysy Smitha zostały zdeformowane grymasem strachu. Z szarego tła powierzchni Marsa wyłaniały się kontury białych skafandrów jego dwóch towarzyszy. Za ich plecami sterczały ruiny bazy kosmicznej. Kiedy je zobaczyli, wiedzieli już, że nic nie ma dalej. Wyraz twarzy Smitha nagle rozjaśnił się, nawet na jego ustach pojawił się blady uśmiech.

- Myśleli, że na wszystko nas przygotowali. Ale do tego chyba jednak nie - powiedział pozostałym. W tym momencie w hełmofonie tamtych dwóch, niemal w tym samym momencie, odezwał się głos komputera:

- Proszę zmienić butlę!

W tym miejscu wyłączyłem magnetowid. Wstałem i wyszedłem do kuchni. Wyciągnąłem buteleczkę z etykietką "OxyMax", wkropiłem kilka kropli do szklanki, następnie wychyliłem zawartość... i świeża woda z mnóstwem czystego tlenu przeszła przez moje gardło. Jestem uratowany! Aby poczuć niedobór tlenu nie trzeba już wcale udawać się na Marsa. Nie tylko w filmach fantastycznych, ale także i w codziennym życiu spotykamy się z tym zagrożeniem. Sto lat temu zawartość tlenu w powietrzu wynosiła 22%. Dzisiaj odsetek ten znacznie się zmniejszył. Ponadto nasze płuca są w maksymalny sposób obciążane powietrzem zanieczyszczonym chemikaliami, tlenkiem węgla, pyłami, kadmem, ołowiem i innymi metalami ciężkimi. Konserwanty i barwniki obecne w naszym pożywieniu i napojach, dodatkowo zmniejszają naszą zdolność do wykorzystywania tlenu. W efekcie przeciętny człowiek cierpi na względny niedobór tlenu. Pierwsze, łagodniejsze objawy to: ból głowy, zmęczenie, problemy z oddychaniem, później może pojawić się alergia i inne dolegliwości. Jeśli jesteś mieszkańcem miasta i czujesz, że brakuje Ci tlenu, zamiast otwierać okno, lepiej otworzyć buteleczkę OxyMax!

 

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dotlenianie?

W warunkach prawidłowych 1 litr krwi transportuje 2 dl tlenu, co oznacza, że w ciągu minuty do komórek dociera ok. 1 l tlenu. Jeżeli z jakiegoś powodu komórki otrzymają mniejszą ilość tlenu, niż potrzebują, to procesy wytwarzania energii, zapewniające podstawowe funkcje życiowe, ulegną zaburzeniu. Komórki są tak zaprogramowane, by bezwzględnie wykonywać swoją pracę, dlatego poszukują nowych źródeł energetycznych. Najczęściej w takim przypadku zaczynają rozkładać glukozę w procesie beztlenowej fermentacji, która może zaburzyć metabolizm komórkowy. W stosunkowo krótkim czasie powstaje szereg słabych, niezdrowych komórek, które straciły swoją zdolność adaptacyjną. Takie komórki stają się bezbronne wobec ataków wirusów, grzybów, bakterii i innych zarazków chorobotwórczych.

CF Europe