Antyoksydanty

Protect 4 Life q10 Mega Protect 4 Life q10 Smokerade q10 Sublingual Q10 q10 Super Koenzym Q10 20 mg q10 Lutein Plus q10 Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips q10 Resveratrol PLUS q10 Xantho PLUS q10 Mega Co Q10 Plus - Nowość

 

LIQUID C + Bioflavonoids with Rose Hips

 

http://sklep-witaminy.pl/

 

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

witamin c w płynie. antyoksydantyLIQUID C + Bioflavonoids with Rose Hips

Witamina C w płynie - Antyoksydanty w płynie

Jeden z najnowszych produktów CaliVita® International Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips stanowi kompleks antyoksydantów, którego aktywne składniki, działając synergicznie, stanowią doskonałą ochroną przed wolnymi rodnikami. 
Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia, mające jeden lub więcej niesmarowanych elektronów. Powstają zarówno w środowisku zewnętrznym (m.in.: pod wpływem promieniowania UV, promieniowania jonizującego, ozonu), jak i w organizmie człowieka (np.: w reakcjach oddychania tkankowego, przy fagocytozie, aktywacji genów, itp.).
Źródłem wolnych rodników mogą być również: palenie tytoniu, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, itp. Wolne rodniki odpowiedzialne są za uszkodzenia ważnych struktur biologicznych w komórkach, prowadząc do zaburzeń strukturalnych i funkcjonalnych.

Osobom, które są narażone na wyżej wymienione czynniki można zalecić spożywanie większych ilości antyoksydantów.

Witamina C jest jedną z ważniejszych witamin o właściwościach antyoksydacyjnych. Chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Wpływa na syntezę kolagenu i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym i we wchłanianiu żelaza.

Kolejnym ważnym składnikiem są bioflawonoidy cytrusowe, które oprócz właściwości antyoksydacyjnych, wspomagają wchłanianie witaminy C i jej wykorzystanie w organizmie. Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips zawiera ponadto ekstrakt z owoców dzikiej róży, bogate źródło witaminy C.

Bioflawonoidy to mieszanina flawonoidów aktywnych biologicznie. Szereg korzystnych właściwości flawonoidów wynika z ich funkcji antyoksydacyjnych. Związane jest to głównie z hamowaniem aktywności enzymów biorących udział w wytwarzaniu wolnych rodników, wiązaniem jonów metali przejściowych, szczególnie żelaza i miedzi, które uczestniczą w zapoczątkowaniu łańcucha reakcji wolnorodnikowych, redukcję reaktywnych form tlenu do bardziej stabilnych i nieaktywnych połączeń, hamowaniem enzymu oksydazy askorbowej, co zapobiega utlenianiu witaminy C i przedłuża jej działanie w organizmie. Aktywność przeciwutleniającą flawonoidów po raz pierwszy odkrył w latach 30 ubiegłego wieku laureat Nagrody Nobla Albert Szent-Györgyi. Flaowonoidy wspólnie z witaminą C biorą udział w tworzeniu wiązań poprzecznych pomiędzy łańcuchami polipeptydowymi kolagenu i w ten sposób uelastyczniają oraz wzmacniają tkankę łączną, m.in. w naczyniach krwionośnych.

Dzika róża (łac. Rosa canina) znana jest przede wszystkim z wysokiej zawartości witaminy C. Ponadto jest źródłem flawonoidów i wielu innych witamin (B1, B2, B3, A, E i K), karotenów, garbników, kwasów organicznych i cukrów.
Skład produktu został wzbogacony o opatentowaną formułę Quik-Sorb®, będącą mieszaniną ekstraktu z korzenia imbiru, ekstraktu z owocu amla (Emblica officinalis – agrest indyjski) i ekstraktu z owocu papryki, która wspomaga wchłanianie i wykorzystanie aktywnych składników produktu.
Dzięki płynnej postaci Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips, polecany jest przede wszystkim osobom mającym problemy z połknięciem dużych tabletek lub kapsułek oraz dzieciom. Produkt jest również szczególnie polecany w stanach, gdy istnieje potrzeba uzupełniania witaminy C w dużych dawkach, np. celem wzmocnienia naczyń krwionośnych po wylewach, udarach, w chorobie nowotworowej itp.
Obecność naturalnego nektaru z agawy oraz olejku cytrusowego sprawia, że produkt ma słodki, a jednocześnie przyjemny cytrynowy smak i aromat. Nie zawiera sztucznych barwników, ani cukru. Produkt można przyjmować bez rozcieńczania lub rozcieńczać z innym napojem. Stosować po posiłku.

Pojemność: 240 ml
Liquid C jest bardzo smaczna, dzieci ją uwielbiają!

Łyżeczkę Liquid C rozmieszaj z wodą - otrzymasz przepyszną, zdrową lemoniadę!

Składniki aktywne zawarte w 2,5 ml:
Witamina C 166,7 mg
Ekstrakt bioflawonoidów cytrusowych 166,7 mg
Ekstrakt z owoców dzikiej róży 166,7 mg
Sposób użycia:
2,5 ml (pół łyżeczki) -5 ml (łyżeczka) dziennie/60kg masy ciała. Można przyjmować bez rozcieńczenia lub rozcieńczyć z innym napojem, wodą. Stosować po posiłku. Produkt przed użyciem należy wstrząsnąć, a po otwarciu przechowywać w lodówce.
Naturalna witamina C pozyskiwana z owoców, z kompleksem bioflawonoidów nie zakwasza organizmu, tak jak to dzieje się w przypadku witaminy C syntetycznej!

 

1