Sublingual Q10

1

sublingual_calivitaAby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

Coenzym Q 10 - Potrzebuje go KAŻDE serce - a serce znaczy życie.
Żyjesz na pełnych obrotach? Potrzebujesz większej dawki energii do realizacji życiowych planów? Zapewnij organizmowi odpowiednia ilość koenzymu Q10 - naturalne ożywienie na codzienne zmęczenie!
Jak działa Koenzym Q10? Koenzym Q10 to substancja, bez której organizm nie jest w stanie wytworzyć energii. Jest tez niezwykle silnym antyoksydantem.

Czy suplementacja CoQ10 jest konieczna ?

Do 30 roku życia organizm sam wytwarza Koenzym Q10 w wystarczajacej ilości, lecz wraz z uplywem lat, nasze komórki zawieraja go coraz mniej. Np. w sercu czlowieka w wieku 40 lat jest już tylko ¾ ilosci koenzymu z okresu mlodzieńczego, a powyzej 70-75 lat – ilość koenzymu spada do polowy pierwotnej wartości. W efekcie mogą pojawic sie zaburzenia energetyczne, które moga negatywnie wplywać na nasze zdrowie. Aby temu zapobiec, nalezy uzupelniać poziomy Q10 w organizmie poprzez odpowiedni sklad posilków lub suplementy diety.

Dlaczego warto wybrać nowość w CaliVita® - SUBLINGUAL COQ10?

Koenzym Q10 w tabletkach, które umieszcza sie pod jezykiem, jest przyswajany przez organizm szybciej i skuteczniej – trafia do krwioobiegu bezpośrednio za posrednictwem naczyn krwionośnych, znajdujących sie w jamie ustnej. Z tego wzgledu stosowanie tego preparatu jest zalecane zwlaszcza w przypadku, gdy możliwości trawienne oraz absorpcyjne przewodu pokarmowego są znacznie utrudnione.

Tabletki maja przyjemny, miętowy smak. Już 1 tabletka dziennie (20 mg) zapewnia uzupelnienie niedoborów koenzymu Q10 w Twojej diecie.

U kogo najczęściej występują niedobory CoQ10?

•  U osób niewłaściwie odżywionych
•  w podeszlym wieku i już po 40 roku życia
•  przewlekle chorych (np. kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zwlaszcza w przebiegu zawalu, choroby przyzębia, mieśni, przewodu pokarmowego)
•  przyjmujacych niektóre leki (np. obnizajace poziom cholesterolu)
•  poddanych chemioterapii, radioterapii
•  otyłych
aktywnie uprawiajacych sport, zwlaszcza dyscypliny wytrzymałościowe.

 

1

Zawartość: 30 tabl. podjezykowych

Sposób uzycia: 1 tabletka dziennie po posilku. Trzymać po jezykiem aż do calkowitego rozpuszczenia, zmieniając pozycje tabletki.

 

Dlaczego warto wybrac SUBLINGUAL Co Q10 / Cali News maj 2007 /

Przyszla wiosna, a z nia nowe wyzwania, postanowienia i braki po zimie (nie tylko finansowe). Nasze organizmy zostaly wyplukane z mikro- i makroelementów jak rzeki Alaski           w okresie "GORACZKI ZLOTA", z ta tylko róznica, ze rzekom to nie przeszkadza, plyna sobie dalej, a nasze organizmy? WOLAJA O POMOC!   I choc co roku powtarzamy sobie: zabezpiecze organizm przed i w czasie zimy, bede lepiej sie odzywial, wiecej cwiczyl, to tak naprawde nasza dieta i ruch podczas tego trudnego okresu sa bardzo ubogie. Dlatego tez oprócz ponownego postanowienia zregenerujmy nasz organizm po zimie juz teraz, nie czekajmy, az zrobi to za nas natura. Polecam w tym szczególnym okresie dolaczyc do suplementacji mineralno-witaminowej  SUBLINGUAL Co Q10 . Daje energie kazdej komórce, poniewaz jest odpowiedzialny za jej prawidlowy metabolizm. Szybko trafia do krwi bezposrednio z naczyn krwionosnych jamy ustnej.

W swojej praktyce lekarskiej stosuje go czesto jako uzupelnienie:

  • w zastoinowej niewydolnosci krazenia,
  • miazdzycy,
  • nadcisnieniu tetniczym,
  • zaburzeniach gospodarki lipidowej,
  • otylosci, cukrzycy, alergiach,
  • astmie i schorzeniach dróg oddechowych,
  • w zespolach przewleklego zmeczenia,
  • chorobach przyzebia oraz
  • nowotworach.

Dawki dobieram indywidualnie, w zaleznosci od potrzeb danego organizmu od 30 do 180 mg/24 godz.    

Przypomne tylko, ze Koenzym Q10 doskonale rozpuszcza sie w tluszczach, a nie w wodzie. Z tego powodu nalezy przyjmowac go wraz z pokarmami bogatymi w tluszcz. W profilaktyce wystarczy 1 tabl SUBLINGUAL Co Q10 dziennie. Efekty terapeutyczne  uzyskuje sie po dluzszym okresie stosowania (2-3 miesiace), a u osób majacych braki koenzymu Q10 znacznie wczesniej. Polecam go sportowcom - nie tylko wyczynowym, ale i tym cwiczacym rekreacyjnie.                                                     

Lek. med. Krzysztof KORDECZKA

 

"Nowa epoka w leczeniu chorób serca?" - takie pytania padaja z ust lekarzy, którzy brali udzial w badaniach klinicznych w Japonii, USA, Wloszech, Niemczech i Szwecji z zastosowaniem Koenzymu Q10 (CoQ10).                                                                                                                    
Wyniki wszystkich dziewieciu badan, przeprowadzonych calkowicie niezależnie od siebie zgodnie potwierdzily, że CoQ10 jest skutecznym i bezpiecznym narzedziem w leczeniu chorób ukladu krążenia.

             

 Koło Ratunkowe dla serca. Serce znaczy życie.

Koenzym Q10 wystepuje praktycznie we wszystkich tkankach naszego ciala, ale w najwiekszym stezeniu, ze wzgledu na ich ogromne obciazenie i w zwiazku z tym duze zapotrzebowanie energetyczne, jest obecny w komórkach miesnia sercowego. Badania przeprowadzone na przestrzeni minionych czternastu lat wykazaly wspólzaleznosc pomiedzy zaburzeniami pracy serca i niskim poziomem CoQ10 we krwi oraz tkankach. Problemy sercowe wzrastaja proporcjonalnie do spadku poziomu CoQ10. Stad wyplynal wniosek, ze CoQ10 moze odgrywac kluczowa role w leczeniu coraz czesciej wystepujacych chorób serca. W ramach nowatorskiego eksperymentu, pacjentom z problemami kardiologicznymi, oprócz tradycyjnego leczenia, zaczeto podawac doustnie CoQ10, w formie tabletek o róznych dawkach. Nastepnie dokonano porównania wyników EKG pacjentów leczonych oraz grupy kontrolnej. Stwierdzono, ze u osób stosujacych CoQ10 miernik funkcji serca - ilosc krwi wypompowanej przy skurczu miesni - wzrastal systematycznie i w sposób trwaly, co równoczesnie szlo w parze ze zmniejszeniem charakterystycznych objawów, jak mocniejsze bicie serca, przewlekle zmeczenie, bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach poprawa byla spektakularna, zarówno wymiary, jak i wydajnosc serca zblizyla sie do idealu. Lepsze rezultaty osiagnieto u osób, które zaczeto leczyc od razu po pierwszym ataku, w porównaniu z osobami, u których od dluzszego czasu wystepowaly juz dolegliwosci. Najnowsze badania dowiodly, ze wczesne symptomy pojawiajacych sie problemów mozna wychwycic w rozkurczowej fazie pracy serca. Okres "wypelniania" jam serca mocniej obciaza komórki miesnia sercowego, dlatego tez zapotrzebowanie na CoQ10 jest wieksze, niz podczas wypompowywania krwi. Stwardnienie zaobserwowane na etapie rozkurczu w tkankach miesnia sercowego zmniejsza wydajnosc serca jako pompy. Badanie ECHO serca juz we wczesnym etapie jest w stanie wykazac jego dysfunkcje, natomiast CoQ10 jest w stanie odwrócic te niepozadane procesy.

 

CoQ10 - Duzo o nim wiemy, ale tak naprawde go nie znamy

Kariera koenzymu Q10 - nazywanego równiez witamina CoQ10 - rozpoczela sie w 1961 roku, kiedy wykazano, ze w organizmie osób cierpiacych na róznego rodzaju choroby nowotworowe, poziom CoQ10 jest nizszy, niz u osób zdrowych. Pojawila sie szansa, by wykorzystac CoQ10 jako forme dodatkowej terapii, w walce z rakiem pluc, prostaty, trzustki i jelita grubego. To zalozenie zwrócilo uwage naukowców na koenzym i w sposób posredni pomoglo ustalic jego role w organizmie. CoQ10 jest naturalna substancja, produkowana w naszych komórkach. Jest swoistym katalizatorem w przemianie materii komórek - dzieki CoQ10 komórki wytwarzaja energie potrzebna do ich wzrostu i funkcjonowania. Oprócz tego dziala równiez jako antyoksydant - uczestniczy w wiazaniu wolnych rodników uszkadzajacych niektóre czesci komórki, jak np. molekul DNA. CoQ10 wzmacnia naturalny system obronny organizmu i czyni go bardziej odpornym na choroby.

CF Europe

 

Warto spróbowac!!!

Moja choroba rozpoczela sie w styczniu 2003 r. bezglosem i potwornym bólem w okolicy krtani. Ze wzgledu na brak poprawy po klasycznym leczeniu, lekarz rodzinny skierowal mnie na podstawowe badania. Wysokie wartości OB swiadczyly o toczacym sie w moim organizmie procesie zapalnym. Rozpoczelam wiec meczącą diagnostykę i wedrówkę po kolejnych gabinetach lekarskich. W koncu badanie USG tarczycy wykazalo guzy w obu platach, a endokrynolog postawil rozpoznanie: podostre zapalenie tarczycy. Wlaczono leczenie Encortonem. Myslalam, ze nareszcie skończą sie moje problemy. Niestety, dolegliwosci nie ustepowaly tak szybko, jakbym sobie tego zyczyla. Z kazdym dniem czulam sie coraz gorzej, bo do poprzednich objawów dolaczyly sie jeszcze te zwiazane z dzialaniem ubocznym sterydów: obrzeki, wzmozona potliwosc, kurcze lydek. W koncu sama zdecydowalam sie na odstawienie leków. Nie wiedzialam jednak, co ze soba zrobic i gdzie szukac pomocy. Wtedy Ela - moja kolezanka z pracy - zaprosila mnie na wyklad na temat diety zgodnej z grupa krwi, organizowany przez CaliVita®International. Powiedziala: przyjde, nic przeciez nie tracisz. Po konsultacji z lekarzem postanowilam wypróbowac teorie dr Petera DeAdamo w praktyce. Zaczelam tez przyjmowac nastepujace suplementy: Coenzyme Q10 3 x 1 kapsulke, Triple Potency Lecithin 2 x 1 kapsulke, Senior Formula 1 tabletke rano, Strong Bones 1 kapsulke na noc oraz AC-Zymes , poczatkowo 3 x 1 kapsulke miedzy posilkami, by po tygodniu zmniejszyc dawke do 1 kapsulki dziennie. Nie mialam pojecia, ze tak szybko odczuje poprawe. Nie jest to tylko subiektywne odczucie. Mam na to potwierdzenie równiez w badaniach: moje obecne OB wynosi juz tylko 21, a w USG tarczycy zmniejszyla sie wielkosc guzów. Ciesze sie, ze w tak prosty i naturalny sposób znalazlam rozwiazanie swoich problemów zdrowotnych. Juz wiem, ze musze postawic na profilaktyke, poniewaz nie chce znowu przezywac tego wszystkiego od poczatku.

Dorota Domżala

Wiecej o Koenzymie Q 10 - Nutrition and Health, Listopad 2006 - dostepne jest w formacie PDF