Antyoksydanty

Protect 4 Life q10 Mega Protect 4 Life q10 Smokerade q10 Sublingual Q10 q10 Super Koenzym Q10 20 mg q10 Lutein Plus q10 Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips q10 Resveratrol PLUS q10 Xantho PLUS

q10 Produkty z jodem

 Super Q10 PLUS 20 mg. - dla Twojego serca

koenzym Q10

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

calivita_superQ10Zapewnij swoim komórkom niezbędne źródło energii, tak byś mógł cieszyć się pełnią sił i witalnością! Koenzym Q10 jest właśnie tą substancją, która jest konieczna do dostarczenia komórkom energii. Jeśli komórki będą miały odpowiednią ilość koenzymu Q10, wówczas poczujesz przypływ energii w całym organizmie.
    
Dostarczanie energii naszym komórkom – a więc i całemu organizmowi – jest możliwe dzięki aktywnemu składnikowi – koenzymowi Q10, zwanego również ubichinonem. Substancja ta jest obecna w każdej naszej komórce, pomaga składnikom odżywczym przekształcić się w nośnik energii – ATP (adenozynotrifosforan). Jeśli komórka potrzebuje energii, w pierwszej kolejności otrzymuje ją w wyniku rozkładu ATP. Koenzym Q10 jest produkowany przez nasz organizm, jednak warto pamiętać, że endogenna produkcja koenzymu Q10 zmniejsza się wraz z upływem lat (począwszy od 30-35 r.ż.).

Suplementacja koenzymem Q10 może być pomocna nie tylko w przypadku zmniejszonej jego produkcji u starszych osób, ale także podczas zwiększonego wysiłku fizyczno-umysłowego lub niezrównoważonej diety. Koenzym Q10 nie jest lekiem, ale naturalną substancją, wytwarzaną przez nasz organizm. Do dziś nie wykryto żadnych skutków ubocznych tej substancji. Koenzym Q10, odpowiedzialny za procesy wytwarzania energii na poziomie komórkowym, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji serca. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wspiera system obronny komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

UWAGA!

• Koenzym Q10 należy przechowywać w suchym, chłodnym, nie nasłonecznionym miejscu, ponieważ jest on bardzo wrażliwy na ciepło oraz światło! Przechowywanie w temperaturze powyżej 35 ºC może pogorszyć jakość koenzymu Q10.
Efekty stosowania koenzymu Q10 zwykle będą zauważalne po kilku tygodniach przyjmowania produktu.
• Zaleca się stałe przyjmowanie koenzymu w dawce podtrzymującej 10-30 mg dziennie w celu uniknięcia niedoborów.

Koezym Q10 polecany jest szczególnie dla osób chcących rozwiązać "sercowe" problemy, a także dla tych, którzy chcą wspomóc swój układ krążenia oraz metabolizm. Osoby powyżej 40 roku życia nie potrafią wytworzyć go samodzielnie w swoim organizmie, a przecież nasza kondycja i forma od jego ilości również zależy, dlatego ważne jest żeby dostarczać go wraz z pożywieniem lub w postaci suplementacji.


Skład:
Koenzym Q10 - 20mg
Beta karoten - 600ug
Witamina E - 10mg
Selen - 10ug

Stosowanie:
1-3 kapsułki dziennie po posiłku.

Opakowanie - 120 kaps.

 

1

   

1Koło Ratunkowe dla Serca!

Serce znaczy życie.

 Koenzym Q10 występuje praktycznie we wszystkich tkankach naszego ciała, ale w największym stężeniu, ze względu na ich ogromne obciążenie i w związku z tym duże zapotrzebowanie energetyczne, jest obecny w komórkach mięśnia sercowego. Badania przeprowadzone na przestrzeni minionych czternastu lat wykazały współzależność pomiędzy zaburzeniami pracy serca i niskim poziomem CoQ10 we krwi oraz tkankach. Problemy sercowe wzrastają proporcjonalnie do spadku poziomu CoQ10. Stąd wypłynął wniosek, że CoQ10 może odgrywać kluczową rolę w leczeniu coraz częściej występujących chorób serca. W ramach nowatorskiego eksperymentu, pacjentom z problemami kardiologicznymi, oprócz tradycyjnego leczenia, zaczęto podawać doustnie CoQ10, w formie tabletek o różnych dawkach. Następnie dokonano porównania wyników EKG pacjentów leczonych oraz grupy kontrolnej. Stwierdzono, że u osób stosujących CoQ10 miernik funkcji serca - ilość krwi wypompowanej przy skurczu mięśni - wzrastał systematycznie i w sposób trwały, co równocześnie szło w parze ze zmniejszeniem charakterystycznych objawów, jak mocniejsze bicie serca, przewlekłe zmęczenie, bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach poprawa była spektakularna, zarówno wymiary, jak i wydajność serca zbliżyła się do ideału. Lepsze rezultaty osiągnięto u osób, które zaczęto leczyć od razu po pierwszym ataku, w porównaniu z osobami, u których od dłuższego czasu występowały już dolegliwości. Najnowsze badania dowiodły, że wczesne symptomy pojawiających się problemów można wychwycić w rozkurczowej fazie pracy serca. Okres "wypełniania" jam serca mocniej obciąża komórki mięśnia sercowego, dlatego też zapotrzebowanie na CoQ10 jest większe, niż podczas wypompowywania krwi. Stwardnienie zaobserwowane na etapie rozkurczu w tkankach mięśnia sercowego zmniejsza wydajność serca jako pompy. Badanie ECHO serca już we wczesnym etapie jest w stanie wykazać jego dysfunkcję, natomiast CoQ10 jest w stanie odwrócić te niepożądane procesy.

 

Co Q 10 - Dużo o nim wiemy, ale tak naprawdę go nie znamy

    Kariera koenzymu Q10 - nazywanego również witaminą CoQ10 - rozpoczęła się w 1961 roku, kiedy wykazano, że w organizmie osób cierpiących na różnego rodzaju choroby nowotworowe, poziom CoQ10 jest niższy, niż u osób zdrowych. Pojawiła się szansa, by wykorzystać CoQ10 jako formę dodatkowej terapii, w walce z rakiem płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego. To założenie zwróciło uwagę naukowców na koenzym i w sposób pośredni pomogło ustalić jego rolę w organizmie. CoQ10 jest naturalną substancją, produkowaną w naszych komórkach. Jest swoistym katalizatorem w przemianie materii komórek - dzięki CoQ10 komórki wytwarzają energię potrzebną do ich wzrostu i funkcjonowania. Oprócz tego działa również jako antyoksydant - uczestniczy w wiązaniu wolnych rodników uszkadzających niektóre części komórki, jak np. molekuł DNA. CoQ10 wzmacnia naturalny system obronny organizmu i czyni go bardziej odpornym na choroby.

CF Europe


Z doświadczeń klientów – Sekret zdrowia i młodości

Koenzym Q10 – ubichinon – to niezwykła cząsteczka, która znajduje się w każdej ludzkiej komórce, a odkryta została dopiero w połowie XX wieku. Jest to rozpuszczalna w tłuszczach pochodna chinonowa, która zawiera 10 grup izoprenowych – w tej formie najczęściej występuje w przyrodzie w organizmach ssaków, w tym również u człowieka.

Od momentu odkrycia koenzym Q10 stał się obiektem zainteresowania naukowców na całym świecie – poznano jego właściwości, działanie biologiczne i możliwość wykorzystania w wielu dziedzinach medycyny, co zostało opublikowane w licznych pracach naukowych, zarówno eksperymentalnych, jak i klinicznych.

Znane są trzy formy koenzymu zależne od stopnia utlenienia – ubichinon, który po przyłączeniu jednego elektronu i jednego protonu przechodzi w semichinon, a ten po przyłączeniu kolejnego elektronu i protonu przechodzi w całkowicie zredukowany ubichinol.

Koenzym Q10 pełni niezwykle istotną rolę w procesie wytwarzania energii, jako przenośnik elektronów w mitochondrialnym łańcuchu  oddechowym – współpracuje w tym procesie z białkiem cytochromem c. Koenzym Q10 łączy oksydoreduktazę NAD-Q oraz kompleks cytochromów bc1, który następnie poprzez cytochrom c jest połączony z oksydazą cytochromową – tworzy się w ten sposób tzw. łańcuch oddechowy.

Elektrony z oksydoreduktazy NAD-Q są przenoszone do koenzymu Q10, który znajduje się w wewnętrznej błonie mitochondrialnej – jako przenośnik elektronów koenzym Q10 może przyjąć 2 elektrony i dwa jony protonowe H+ i przekształca się w ten sposób w całkowicie zredukowany ubichinol (CoQH2). Ubichinol następnie oddaje swoje dwa elektrony do kompleksu cytochromów bc1, z którego elektron odbiera cytochrom c i przekazuje go dalej do oksydazy cytochromowej, końcowego elementu łańcucha oddechowego.

Cząsteczki tlenu w wyniku tego procesu zostają zredukowane do wody (H20), po przyjęciu 4 elektronów na każdą cząsteczkę tlenu (O2).

Zmiana potencjału redoks w łańcuchu oddechowym, który obniża się od początku do końca łańcucha, powoduje znaczącą zmianę poziomu energii swobodnej – uwolniona energia tworzy gradient protonów H+, co prowadzi do ich wypompowywania poprzez wewnętrzną błonę mitochondrialną do przestrzeni międzybłonowej.

Łańcuch oddechowy można więc nazwać pompą protonową napędzaną przez transport elektronów.

Transport elektronów jest sprzężony z biosyntezą ATP – syntezę ATP generuje elektrochemiczny gradient protonowy, który jest sumą gradientu protonów H+ i potencjału błonowego wewnętrznej błony mitochondrialnej – a przeprowadza ten proces synteza ATP, enzym znajdujący się na wewnętrznej błonie mitochondrialnej.

Znane są specyficzne inhibitory, które działają na przenośniki elektronów łańcucha oddechowego – na przykład tlenek węgla (CO) i cyjanek (CN–) blokują oksydazę cytochromową.

Koenzym Q10 wykazuje również silne działanie antyoksydacyje

– jako przeciwutleniacz rozpuszczalny w tłuszczach, chroni przed atakiem wolnych rodników tlenowych błony komórkowe, szczególnie błony komórkowe mitochondriów oraz tkankę nerwową.

Wykazuje również działanie protekcyjne przed utlenianiem cholesterolu i chroni cząsteczki cholesterolu LDL przed konwersją w formę OXY-LDL, co ma istotne znaczenie w zapobieganiu miażdżycy tętnic.

Około 30 roku życia u człowieka zmniejsza się tempo biosyntezy koenzymu Q10 i jego poziom ulega stopniowemu obniżeniu – w 40 roku życia niedobór koenzymu Q10 w komórkach mięśnia sercowego wynosi już około 25% i pogłębia się z każdą dekadą. W wieku 75 lat poziom koenzymu Q10 w sercu wynosi zaledwie połowę optymalnego poziomu osiąganego w okresie młodości.

Niedobór koenzymu Q10 może wynikać również z nieprawidłowej diety – brak odpowiedniej ilości aminokwasów (fenyloalanina, tyrozyna), kwasów tłuszczowych oraz witamin (B2, B6, B12, kwas foliowy) i minerałów (magnez, wapń, fluor). Warto wiedzieć, że niektóre leki hamują działanie reduktazy HMG-CoA, kluczowego enzymu w procesie biosyntezy ubichinonu.

Koenzym Q10 był pierwszym produktem firmy Calivita®, wtedy jeszcze California Fitness, który zaczęłam systematycznie przyjmować.

dr n. med. Danuta Broniarczyk-Pawłowska

 

1