Antyoksydanty

Protect 4 Life q10 Mega Protect 4 Life q10 Smokerade q10 Sublingual Q10 q10 Super Koenzym Q10 20 mg q10 Lutein Plus q10 Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips q10 Resveratrol PLUS q10 Xantho PLUS

 

Xantho PLUS - Już w Polsce

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

xantho plusXantho PLUS zawiera ekstrakty z owoców, w których została zachowana naturalna harmonia składników czynnych, co wpływa na wzajemny synergizm ich działania i zwiększa ich biodostępność dla organizmu.

Xantho PLUS to formuła zawierająca kompleks antyoksydantów, którego aktywne składniki działając synergicznie, stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami. 

Podstawowym składnikiem produktu Xantho PLUS jest unikalny owoc pochodzenia azjatyckiego - mangostan zawierający cenne ksantony, które dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Wskaźnik ORAC (tj. zdolności absorpcji wolnych rod­ników) dla soku z mangostanu, w porównaniu z innymi owocami jest bardzo wysoki i wynosi ok. 17000. Ekstrakt z owoców mangostanu jest standaryzowany na zawartość alfa-mangostyny (jednego z najlepiej przebadanych ksantonów) i polifenoli. Mangostan pochodzi z Archipelagu Malajskiego, w Azji Wschodniej i zgodnie z legendą został podarowany ludziom przez Buddę, po poznaniu i odczuciu jego dobroczynnego działania. Ze względu na fakt, iż mangostan znany jest jako najbogatsze źródło cennych ksantonów, został okrzyknięty „Owocem Bogów".

Produkt zawiera również ekstrakt z liści zielonej herbaty, standaryzowany na zawartość galusanu epigalokatechiny, o właściwościach antyoksydacyjnych 100 razy silniejszych, niż witamina C i 25 razy silniejszych niż witamina E, a także ekstrakt z owoców grejpfruta, który jest bogaty w witaminy, flawonole, terpeny. Kolejne składniki aktywne produktu to ekstrakt z nasion winogron - o wysokiej zawartości proantocyjanidyn, korzystnie wpływających zarówno na komórki, ze względu na działanie antyoksydacyjne, jak i na strukturę naczyń krwionośnych, ekstrakt z owoców granata - źródło kwasu elagowego, będącego doskonałym obrońcą komórek. Skład produktu został także wzbogacony o ekstrakt z owoców borówki czernicy i sproszkowane owoce borówki wysokiej - które silne właściwości antyoksydacyjne zawdzięczają wysokiej zawartości antocyjanów.

Zalety Xantho PLUS
 

Xantho PLUS zawiera ekstrakty z owoców, w których została zachowana naturalna harmonia składników czynnych, co wpływa na wzajemny synergizm ich działania i zwiększa ich biodostępność dla organizmu. Składniki aktywne produktu - jako silne antyoksydanty - stanowią dodatkową obronę organizmu przed działaniem wolnych rodników. Chroniąc nasze komórki przed utlenianiem, mogą wspomagać opóźnienie procesu starzenia się organizmu i wpływać korzystnie na układ krążenia.

 
Komu można polecić Xantho PLUS?

 •  osobom odżywiającym się nieracjonalnie; 
 • osobom nadużywającym alkoholu i niektórych farmaceutyków; 
 • osobom starszym; 
 • osobom aktywnym fizycznie i wykonującym cieżką pracę fizyczną; 
 • osobom mieszkającym w zanieczyszczonym środowisku; 
 • aktywnym i biernym palaczom; 
 • osobom pracującym w szkodliwych warunkach; 
 • wszystkim tym, którzy chcą zapewnić sobie ochronę przed działaniem wolnych rodników.

 
Uwaga!

 • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 
 • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 
 • Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Zawartość : 90 kapsułek

Składniki aktywne /1 kapsułka:

XanthosteenTM - ekstrakt z owoców mangostanu .... 166,7 mg
(std. 10%]-mangostyna, 20% polifenole)
Ekstrakt z liści zielonej herbaty ...................... 150,0 mg
(std. 45% galusanu epigalokatechiny) .
Ekstrakt z owoców grejpfruta .......................... 25,0 mg
Ekstrakt z nasion winogron ........................... 10,0 mg
(std. 95% proantocyjanidyn)
Ekstrakt z granatu ......................................... 5,0 mg
(std. 20% kwasu elagowego)
Sproszkowane owoce borówki wysokiej .......... 5,0 mg
Ekstrakt z owoców borówki czernicy .............. 5,0 mg

 

                                       1

 

Tajemnice naszego zdrowia

Od wielu lat na całym świecie prowadzone są liczne kampanie, zachęcające do spożywania większej ilości warzyw i owoców. Specjaliści zalecają minimum pięć porcji świeżych warzyw i owoców dziennie. W praktyce niewiele osób stosuje się do tych wytycznych. Polacy słabo wypadają na tle innych krajów europejskich - statystyczny Hiszpan zjada rocznie około 120 kg owoców, Grek 400 kg, zaś Polak zaledwie 50 kg.

Menu przeciętnego Polaka

Jak wynika z badań dotyczących zwyczajów żywieniowych Polaków, przeprowadzonych na zlecenie Koalicji na rzecz Zdrowego Serca, 70% ankietowanych przynajmniej raz w miesiącu sięga po żywność typu fast food, a 24% badanych spożywa takie jedzenie co najmniej raz w tygodniu. Aż 40% przyznaje, że wychodzi z domu bez śniadania, 31% główny, bardzo obfity posiłek zjada dopiero wieczorem, 7% ankietowanych żyje w stresie, w związku z czym je szybko i nie dba o jakość spożywanych posiłków. O tym, co pojawia się na stole przeciętnego Polaka, można przekonać się, zaglądając w supermarkecie do jego koszyka z zakupami. Warzywa i owoce są tam tylko nieznacznym dodatkiem.

Kolorowe zdrowie

Trudno nie doceniać roli, jaką pełnią warzywa i owoce w naszej codziennej diecie. To bogactwo witamin, składników mineralnych, naturalnych, kolorowych barwników, błonnika i wielu innych, mało poznanych substancji, które chronią organizm przed rozwojem współczesnych chorób cywilizacyjnych. Regularne spożycie tych produktów przywraca równowagę kwasowo- zasadową oraz zapewnia odpowiedni metabolizm. Sprzyja również zasiedleniu przyjaznej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, a tym samym korzystnie wpływa na odporność. Spowalnia procesy starzenia, poprawia ogólną kondycję psychofizyczną.

 

Naturalne składniki owoców:

Mangostan

Ze względu na wyjątkową wartość odżywczą oraz fenomenalny smak mangostan uważany jest za „owoc bogów". Świat poznał jego właściwości zdrowotne dzięki tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Skórka owocu, suszona i sproszkowana była używana przez tubylców jako doskonałe lekarstwo na rozmaite infekcje skórne. Ekstrakt z owocu stosowano do obniżania wysokiej temperatury, w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, infekcjach dróg moczowych oraz jako środek przeciwpasożytniczy. Mangostan zawdzięcza swoje niezwykłe właściwości zdrowotne ksantonom - nowo odkrytej klasie związków roślinnych o silnym działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym, antyseptycznym i przeciwgrzybicznym.

Grejpfrut

 Prawdziwa wartość tego owocu o słodko-gorzkim smaku kryje się w osłonkach miąższu i białych resztkach skórek. Wykazuje on bardzo korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, obniża poziom cholesterolu we krwi (działanie przeciwmiażdżycowe). Wspiera naturalne siły obronne organizmu oraz zapewnia odpowiednią aktywność witaminy C. Z grejpfruta pozyskuje się ekstrakt o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym oraz przeciwpasożytniczym.

Winogrona

Zawierają naturalny kompleks antyoksydantów, skutecznie usuwających wolne rodniki. Potwierdzono ich ochronny wpływ na układ krążenia - nie tylko hamują utlenianie „złego" cholesterolu LDL, ale zwiększają również poziom korzystnej frakcji HDL, regulują rytm serca oraz działają przeciwzakrzepowo. Ponadto winogrona wykazują właściwości moczopędne, odtruwające i wzmacniające funkcje wątroby.

Granat

Bogate źródło błonnika, witaminy C oraz kwasu elagowego, który chroni materiał genetyczny przed uszkodzeniem oraz nasila odtruwające właściwości komórek wątrobowych.

Borówki

Zawdzięczają swoją barwę ciemnofioletowym barwnikom, które chronią owoce przed szkodliwymi promieniami UV i zarazkami. Ludzie od dawna wykorzystują tę strategię obronną roślin. Suszone owoce borówki to popularny środek przeciwbiegunkowy o bardzo łagodnym, a jednocześnie skutecznym działaniu. Wiążą w przewodzie pokarmowym toksyny bakteryjne i inne szkodliwe związki, utrudniając ich wchłanianie. Antocyjanozydy czarnych jagód działają stabilizująco na kolagen, który odpowiada za integralność tkanki łącznej. Dzięki zdrowym włóknom kolagenowym skóra zachowuje jędrny i młody wygląd, naczynia krwionośne odpowiednią szczelność, a dziąsła, stawy oraz kości pełną sprawność. Ze względu na korzystny wpływ na mikrokrążenie oczne oraz właściwości przeciwzapalne poprawiają ostrość wzroku, zwiększają zdolności adaptacyjne do ciemności oraz ograniczają rozwój zaćmy.

Lek. med. Małgorzata Miktus

Żródło: www. calivita.pl