Suplementy Cali Vita / Naturalne Suplementy diety

 

Arginine Plus calivita Cluevit calivita Cholestone calivita Natural HGH Support calivita Liver-Aid calivita L-Lysine Plus calivita Beauty Formula calivita Joint ProteX FORTE calivita Melatonin - Nowość calivita URX Nowość

 

 

arginina

 

Arginine Plus

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

Większość z nas nie ma czasu na właściwe odżywianie. By poradzić sobie z nadmiarem obowiązków, sięgamy po używki lub leki? Trudno z dnia na dzień zmienić styl życia, ale dzięki Arginine Plus korzystaj z jego uroków w pełni zdrowia !

argininaArginina to naturalna substancja należąca do grupy aminokwasów. Znajduje się w codziennym pożywieniu, począwszy od nabiału, a kończąc na produktach mięsnych i ziarnach. Jest ona również wytwarzana w naszym organizmie, jednakże w szczególnych warunkach, np. szybkiego wzrostu lub choroby jej synteza jest niewystarczająca. Arginina to nie tylko bardzo ważny aminokwas, który odżywia nasz organizm; posiada również wiele innych korzystnych właściwości. Bierze m.in. udział w syntezie tlenku azotu – substancji, która rozszerza naczynia krwionośne, a więc wpływa na prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Ułatwia także dotarcie krwi do każdej komórki, wspierając tym samym podaż składników odżywczych i tlenu do ich wnętrza. Tlenek azotu wpływa również na zwiększenie sił witalnych człowieka. Arginina wspomaga syntezę białek, może wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu oraz insuliny, co sprawia, że sportowcy często sięgają po ten aminokwas w celu zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. Wspiera także procesy oczyszczania organizmu, rozkładając produkty uboczne pochodzące z procesów metabolicznych. Jest to prekursor kreatyny, związku niezbędnego do wytworzenia wysokoenergetycznej substancji – fosfokreatyny.

AMINOKWASY
Białko to główny budulec wszystkich komórek. Podstawowym elementem jego struktury są aminokwasy. Budowanie białek z ami nokwasów można porównać do tworzenia wyrazów z liter alfabetu. Możliwość występowania różnych kombinacji jest w obu przypadkach bardzo duża. Tak, jak z tych samych liter przez odpowiednie ich ustawienie można zbudować różne wyrazy, tak z tych samych aminokwasów mogą powstawać różne białka.
Organizm nie potrafi syntetyzować 8 aminokwasów, dlatego muszą być one dostarczane w pożywieniu. Nazywamy je aminokwasami egzogennymi lub niezbędnymi. Są to: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan i walina. Niektóre aminokwasy są wytwarzane w ustroju, ale w szczególnych warunkach, np. podczas szybkiego wzrostu lub choroby, ich synteza jest niewystarczająca. Nazwano je względnie egzogennymi lub warunkowo niezbędnymi. Należy do nich histydyna, seryna i argi-nina. Niedobór lub złe zestawienie niezbędnych aminokwasów może doprowadzić do zaburzeń w procesach biochemicznych zachodzących w organizmie.

Naukowe badania dowodzą, ze L arginina jest potrzebna do syntezy białka i optymalnego wzrostu. Wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu produkowanego przez przysadkę mózgową.Z tego powodu sportowcy z sukcesem mogą korzystać z argininy do rozwi jania tkanki mięśniowej, jej wzmacniania oraz do zmniejszania ilości tłuszczu w organizmie. Arginina również:


  • Utrzymuje w zdrowiu system immunologiczny
  • opóźnia powstawanie nowotworów
  • Pomaga w odtruwaniu wątroby
  • ułatwia wydalanie toksycznego amoniaku, wytwarzanego w organizmie.
  • Zwiększa produkcję spermy u mężczyzni
  • przyspiesza gojenie się ran.

Uwaga;

• Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez osoby z cukrzycą, gdyż wpływa on na wydzielanie insuliny.
• L-argininy nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na schizofrenię i opryszczkę.


Skład:

L-arginina.............................................500 mg
Mangan (chelat aminokwasowy)..............600 ng
Kobalt (chelat aminokwasowy).................50 ug
Kwas alfa-ketoglutarowy.........................50 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie 1/2 godz. przed posiłkiem

Zawartość: 100 tabletek

1

 

Więcej o Argininie:

Arginina Plus stymuluje procesy wzrostu biorąc udział w syntezie hormonu wzrostu (STH) w przysadce mózgowej i w jego wydzielaniu. W rekonwalescencji i po operacjach, wspomaga szybsze gojenie się ran oraz regenerację komórek w narządach wewnętrznych. Wspomaga prawidłowy wzrost, jak również reguluje wzrost niedorozwiniętych właściwą pracę niedorozwiniętych narządów wewnętrznych u dzieci i młodzieży. Wpływa na rozwój tkanek mięśniowych, niezbędna również w dystrofii mięśni i podczas chorób sercowo - naczyniowych w miażdżycy.
biorąc udział w syntezie hormonu wzrostu (STH) w przysadce mózgowej i w jego wydzielaniu. W rekonwalescencji i po operacjach, wspomaga szybsze gojenie się ran oraz regenerację komórek w narządach wewnętrznych. Wspomaga prawidłowy wzrost, jak również reguluje niedorozwiniętych właściwą pracę niedorozwiniętych narządów wewnętrznych . Wpływa na rozwój tkanek mięśniowych, niezbędna również w i podczas chorób sercowo - naczyniowych w miażdżycy.

Arginina Plus wyłapuje i eliminuje toksyczny amoniak (kwas moczowy), łagodzi toksyczność wielu trucizn dostających się do organizmu, wspomaga usuwanie z organizmu kwasicy metabolicznej, co ma szczególne znaczenie u sportowców, osób starszych oraz u chorych na nerki.

Arginina stymuluje w organizmie wzrost tlenku azotu, a ten działa pozytywnie w wielu kierunkach np. na komórki nowotworowe oraz reguluje ciśnienie krwi i prace serca

Różne systemy obronne organizmu, często wrzucane do tego samego worka pod wspólną nazwą "układ immunologiczny", są złożoną grupą procesów i czynników o wielu obliczach. W sitach obronnych organizmu najbardziej cenni są wyspecjalizowani "żołnierze", tacy jak komórki NK (natural killers), którzy wyłapują oraz niszczą wrogich najeźdźców w postaci bakterii, wirusów i komórek nowotworowych. Mamy również szereg fagocytów, które dosłownie oznaczają "zjadaczy - komórek", np. są to makrofagi, które pożerają, rozpuszczają i wypluwają pozostałości atakujących patogenów. Są również takie komórki, które można określić mianem "inteligentnych", ponieważ zapamiętują białkowe "uniformy" noszone przez wrogie komórki - dzięki temu, podczas kolejnej inwazji tych samych najeźdźców system obronny organizmu posiada gotowy wzór unieszkodliwiających ich przeciwciał.

W połowie lat osiemdziesiątych badacze byli w stanie wykazać, że makrofagi lub komórki prezentujące antygen "The lancet" w 1991 r. wyniki badania, które wykazało, że podawanie pacjentom chorym na nowotwory przez ponad trzy dni doustnie 30 g argininy (substancji używanej przez organizm do produkcji NO), stymulowało 91% -owy wzrost aktywności komórek NK do zneutralizowania komórek nowotworowych.

Arginina Plus:
. wspomaga wyzwalanie hormonu wzrostu, przyspiesza gojeniu się ran po oparzeniach, pooperacyjnych i pourazowych;
. wspomaga regeneracje i prawidłową pracę trzustki, wątroby oraz nerek;
. dla sportowców wspomaga szybsze spalanie tłuszczu, wzrost mięśni i ich regenerację;
. w wielu doświadczeniach wykazano hamujące działanie L-argininy na wzrost komórek nowotworowych. Stwierdzono natomiast stymulującą jej rolę na komórki immunologiczne, które walczą z komórkami nowotworowymi i ograniczają wzrost raka;
. wspomaga leczenie impotencji (zwiększa wytwarzanie płynu nasiennego u mężczyzn)

Profilaktyka:

Ogólny spadek witalności, wzmacnianie odporności, reguluje wzrost , spalanie tłuszczu, wzrost mięśni, dystrofia mięśniowa Duchenne'a, dystrofia mięśniowa Beckera, mięśniowa Duchenne'a, dystrofia mięśniowa Beckera, regeneracja tkanek, impotencja, na potencję, spermogeneza, grzybica (drożdżaki, candida), choroby nowotworowe, w chorobach układu nerwowego (neuralgia, zapalenie nerwu trójdzielnego, miastenia gratis, stwardnienie rozsiane - sclerosis multiplex),

AMINOKWASY

Białko to główny budulec wszystkich komórek. Podstawowym elementem jego struktury sa aminokwasy. Budowanie białek z aminokwasów można porównać do tworzenia wyrazów z liter alfabetu. Możliwość występowania różnych kombinacji jest w obu przypadkach bardzo duża. Tak, jak z tych samych liter przez odpowiednie ich ustawienie można zbudować różne wyrazy, tak z tych samych aminokwasów mogą powstawać różne białka.

Organizm nie potrafi syntetyzować 8 aminokwasów, dlatego musza być one dostarczane w pożywieniu. Nazywamy je aminokwasami egzogennymi lub niezbędnymi. Są to: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan i walina. Niektóre aminokwasy są wytwarzane w ustroju, ale w szczególnych warunkach, np. podczas szybkiego wzrostu lub choroby, ich synteza jest niewystarczająca. Nazwano je względnie egzogennymi lub warunkowo niezbędnymi. Należy do nich histydyna, seryna i Arginina. Niedobór lub złe zestawienie niezbędnych aminokwasów może doprowadzić do zaburzeń w procesach biochemicznych zachodzących w organizmie.

Arginina

Naukowe badania dowodzą, że L-arginina jest potrzebna do syntezy białka i optymalnego wzrostu. Wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu produkowanego przez przysadkę mózgowa. Z tego powodu sportowcy z sukcesem mogą korzystać z argininy do rozwijania tkanki mięśniowej, jej wzmacniania oraz do zmniejszania ilości tłuszczu w organizmie. Utrzymuje w zdrowiu system immunologiczny, opóźnia powstawanie nowotworów. Pomaga w odtruwaniu wątroby, ułatwia wydalanie toksycznego amoniaku, wytwarzanego w organizmie. Zwiększa produkcję spermy u mężczyzn i przyspiesza gojenie się ran.

UWAGA!

* L-argininy nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na schizofrenię i opryszczkę.

KOMENTARZE:

Maria- Dotąd wydawało mi się, że Arginina to produkt tylko dla sportowców. Na swoim przykładzie pragnę przełamać ten stereotyp! Od lat choruję na nadciśnienie tętnicze. Podczas jednej z wizyt kontrolnych lekarz zaproponował mi zażywanie argininy. Gdy po miesiącu znów pojawiłam się u swojego lekarza po receptę, okazało się, że lekarz mógł zmniejszyć dawkę stosowanego przeze mnie leku.

Krzysztof - Po zabiegu chirurgicznym miałem duże problemy z blizną pooperacyjną. Rana nie goiła się prawidłowo, więc za wiedzą lekarza zacząłem przyjmować argininę. Już po kilkunastu dniach zauważyłem pierwsze zmiany na lepsze. Stosowanie argininy przedłużyłem do czasu całkowitego zabliźnienia rany. Obecnie stosuję ten preparat z innych względów - chciałbym nabrać mięśni, a także - co ważniejsze - staramy się z żoną o dziecko.

Ewelina-Zdziwiłam się, kiedy mój ginekolog zaproponował, abym zaczęła brać argininę. Za chwilę wytłumaczył, że to ze względu na ochronę wątroby, która nie zawsze dobrze reaguje na doustne tabletki antykoncepcyjne. Wyniki testów wątrobowych, jakie zaniosłam swojemu ginekologowi na kolejną wizytę potwierdziły korzystny wpływ argininy. A ja zyskałam podwójnie - pod wpływem argininy moje ciało stało się smuklejsze i znacznie wygładziły się zmiany cellulitowe! Polecam ją wszystkim paniom!

1