Lecznicze działanie soku noni

 

NAUKOWE WYTŁUMACZENIA I DOŚWIADCZENIA SOKU NONI

Dlaczego pewne medyczne prawdy, nawet jeśli są udowodnione ponad wszelką wątpliwość, tak długo muszą czekać na akceptację, zarówno przez świat medycyny, jak i ogół społeczeństwa?
Naukowe wytłumaczenie o leczniczym działaniu soku Noni, które nie mogą dotrzeć z dziwnych powodów do szerszej opinii publicznej.

Źródło: Cali Vita International Polska - marzec 2005

Żywienie i Zdrowie
Nutrition&Health

Autor: Prof. dr nauk med. Valeria Szedlak -Vadocz
Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International
Specjalista biochemii klinicznej, medycyny nuklearnej i patofizjologii klinicznej

czytaj więcej >>>

 

Skład chemiczny

Liczni badacze, m.in. Zenk i wsp., wyizolowali składniki z owocu Noni oraz stwierdzili, że jest on bogatym źródłem antrachinonów . Leistner wyizolował alizarynę, rubiadun, nordamnacanthal morindone i lucidin z hodowli zawiesin komórkowych Morinda citrifolia . W hodowlach tych najbardziej obfitą antrachinową pochodną była morindone . Inoue i wsp., stosując podobną metodę, wyizolowali oraz określili 6 nowych antrachinonów z Noni.

Ze sproszkowanych korzeni Morinda citrifolia , Rusią i wsp. wyizolowali 7-hydroksy-8-metoksy-2-metyloantrachi-non. Obfitość antrachinonów w Noni wyjaśnia, w jaki sposób owoce i korzenie dostarczały Hawajczykom żółtych i czerwonych farb, ponieważ sam antrachinon jest ważnym surowcem do wyrobu kadziowych barwników.

Oprócz antrachinonów, z liści Morinda citrifolia wyizolowano beta-sitosterol (roślinny sterol) i kwas ursobwy . Olej z nasion owocu zawiera 6,8% kwasu rycynobwego (CjgH34O3) . Levand wyizolował z owocu Noni beta-D-glukopi-ranozę (pięciooctan), asperubzyd (czterooctan), kwas kapronowy i kwas kaprylowy .

Oto główne składniki Noni:

 

  • System prokseronina - kseronina (alkaloid)
  • Skopoletyna
  • Damnacanthal
  • Asperulozyd
  • Różne antrachinony

 

Biologia komórki

Zrozumienie biologu komórki coraz częściej jest niezbędne do zrozumienia mechanizmów patogenetycznych chorób. Nieprzeparta liczba informacji ujawniła, że komórki naszego organizmu zachowują się jak wielokomórkowy, społeczny" organizm. Podstawą jego istnienia jest komórkowa komunikacja - potocznie zwana komórkowym gaworzeniem" - tzn. rozpoznanie, w jaki sposób komórki wytwarzają, przekazują, otrzymują, interpretują pomiędzy sobą mnóstwo sygnałów i wiadomości. Raporty z wykopalisk sugerują, że jednokomórkowe organizmy, przypominające bakterie, były obecne na ziemi 3,5 miliarda lat temu. Zanim pojawiły się pierwsze wielokomórkowe organizmy, minęło jeszcze kolejne 2,5 miliarda lat. Najwyraźniej, wielokomórkowość potrzebowała niezwykle skomplikowanych mechanizmów sygnalizacji, by rozwinąć umiejętność komórkowego porozumiewania się. Wymiana informacji pomiędzy komórkami pozwala każdej komórce odnaleźć swoją pozycję oraz określić jej specyficzną rolę i funkcję jako członka drużyny. Wszystkie te procesy są niezwykle istotne, ponieważ chcąc zapewnić integralność całego organizmu, komórki muszą ściśle ze sobą współpracować oraz wykazywać zrozumienie i chemiczną sympatię" jedna do drugiej. Kiedy zostanie zagubiona ta sympatia", konwersacja komórkowa załamuje się i w tej sytuacji komórki mają do wyboru: albo zaadaptować się (czasami kosztem zmienionej funkcji), albo stać się podatne na izolację, zaburzenia, uszkodzenie czy nawet destrukcję.

czytaj więcej >>>

 

 

noni

 

sok noni

calivita_noni

 

 

Twoje zdrowie w Twoich rękach

 

polinesian noni

 

Suplementy Cali Vita czytaj więcej >>>