Preparaty mineralne w ofercie Cali Vita

Cheladed Zinc osteoporoza Mega Zinc osteoporoza Iron Plus osteoporoza Power Mins osteoporoza Pro Selenium osteoporoza

Strong Bones osteoporoza Strong Bones PLUS osteoporoza Magnezi B6

osteoporoza Strong Bones Plus + vitamin K2 - NOWOŚĆ! (100 kapsułek)

 


Cynk

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

1Cynk - Popraw swoją jakość życia ! Nigdy nie jest za późno. Jeśli pragniesz być zdrowy, witalny i pełen energii, już dziś zadbaj o odpowiedni poziom cynku w organiźmie

Działa w organizmie jak policjant kierujący ruchem. Nadzorując pracę enzymów, wpływa na wiele procesów metabolicznych. 
Utrzymuje w stanie gotowości system immunologiczny, wzmagając odporność na zakażenia. 
Jest niezbędny do syntezy białka i materiału gene­tycznego. 
Zapewnia prawidłowy rozwój oraz czynność narządów płciowych. 
Pomaga w dolegliwościach związanych z przerostem prostaty. Ze względu na szczególny wpływ tego pierwiastka na proces wytwarzania męskich komórek płciowych - plemników, może być pożyteczny w terapii bezpłodności. 
Przyspiesza gojenie się ran, reguluje zdolność skurczu mięśni. 
Obniża poziom cholesterolu w organizmie, wspomaga powstawanie insuliny (hormonu trzustki, potrzebnego do regulacji przemiany cukrów).

Niedobór cynku jest szczególnie niebezpieczny u kobiet ciężarnych. Może być przyczyną samoistnych poronień, ale to również zwiększone ryzyko urodzenia dziecka o niskiej masie ciała, bardziej narażonego na komplikacje w czasie porodu. U noworodków za­opatrzenie w cynk zależy od prawidłowego stanu odżywienia kobie' w ciąży i karmiących. 
Niedobór tego składnika w wieku dziecięcyrr może spowodować opóźnienie wzrostu oraz zaburzenia funkc narządów płciowych. 
Odpowiednia ilość cynku potrzebna jest di prawidłowego rozwoju psychicznego - dzieci pozbawione cynk w diecie mogą mieć chwiejny nastrój, zaburzoną percepcję wzroków i zaburzenia pamięci.

Cynk chroni organizm przed szkodliwym działaniem zaniecz szczonego środowiska. Głównym zagrożeniem ludzi mieszkający! w dużych miastach jest ołów i kadm, które dostają się do powietr z rur wydechowych samochodów oraz z dymu papierosowego.

Przy zmniejszonej ilości cynku, organizm pobiera więcej metali ciężkie odwrotnie: zażywając cynk można zmniejszyć wchłanianie toksy nych substancji.

 Sportowcy potrzebują więcej cynku niż wynosi przeciętne zapotr bowanie, ponieważ tracą dużo tego pierwiastka podczas trening i zawodów.

Dzienna dawka cynku dla dorosłych mężczyzn zalecana pi Urząd ds. Żywności i Leków w Stanach Zjednoczonych (FDA) wy 15 mg. Wyniki przeprowadzonych badań wykazały, że przecii amerykańska dieta dostarcza tylko około połowę tej ilości. W Pc sytuacja przedstawia się podobnie.

Cynk jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilość dlatego należy regularnie uzupełniać jego zapasy.

Skład: .................cynk 15mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość: 100 tabletek

1

 


  

 

 Uwaga;

Mega Cynk dostępny tylko dla klubowiczów.

 

 Skład: ...... 1 tab. cynk 50 mg