Power Mins - zestaw minerałów

1

 Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

Odpowiednio dobrany zestaw składników mineralnych pomaga odzyskać siły i lepiej wykorzystać zapasy energetyczne organizmu

1Obecnie prawie wszyscy wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować przy niedoborze składników mineralnych. Jest to grupa związków zaliczanych do niezbędnych, ponieważ człowiek nie potrafi ich syntetyzować, a ich niedobór może prowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu ustroju. Organizm potrzebuje niektórych pierwiastków w większych ilościach (np. wapnia, magnezu, potasu). Innych natomiast (np. cynku, man­ganu, żelaza, selenu, chromu i molibdenu) zużywa dziennie kilka tysięcznych lub milionowych części grama, ale te tzw. pierwiastki śladowe nie są mniej ważne dla utrzymania zdrowia. Makro- i mi­kroelementy wspólnie biorą udział w licznych reakcjach biochemicz­nych i nawzajem uzupełniają swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.


Składniki;

Wapń - odpowiedzialny za zdrowe kości i zęby, wspomaga wchłanianie żelaza oraz odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).
Magnez - niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów. Aktywator licznych enzymów uczestniczących w pro­cesach wytwarzania i wydatkowania energii. Wspólnie z wapniem odgrywają ważną rolę w prawidłowej pracy serca i układu krążenia.
Żelazo
- konieczne do wytwarzania krwinek czerwonych (hemo­globiny) i niektórych enzymów.
Miedź - nieodzowna w procesie włączania żelaza w hemoglobinę. Brak chromu powoduje zaburzenia w przemianach węglowodanów.
Jod-
wchodzi w skład hormonów tarczycy. 
Mangan - odpowiada za aktywność niektórych enzymów trawiennych.
Molibden
- wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów, jest ważnym składnikiem enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.
Potas
- reguluje gospodarką wodno-elektrolitową, normalizuje rytm serca i pomaga w oczyszczeniu organizmu z nie­potrzebnych produktów przemiany materii.
Selen
- ważny antyoksy-dant, opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powsta­waniu nowotworów.
Cynk
- podstawa prawidłowego działania sys­temu immunologicznego. Kontroluje aktywność wielu enzymów, zapewnia integralność komórek oraz bierze udział w syntezie białka i materiału genetycznego.

Skład:

Wapń..... .....250 mg
Magnez........150 mg
Potas...........25 mg
Cynk............7,5 mg
Mangan..........4 mg
Żelazo............4 mg
Miedź...........0,5 mg
Jod................50 μg
Selen............20 μg
Chrom...........50 μg
Molibden......125 μg

Sposbób użycia: 2 tabletki dziennie po posiłku

Zawartość: 100 tabletek

 1