Strong Bones PLUS - nowość

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

Kości to podstawa naszego ciała. Niedobór n/w składników przyczynia się do zaburzenia struktury tkanki kostnej i zwiększonej łamliwości. Już dziś rozpocznijmy uzupełnianie diety w wapń, magnez i witaminę D

 

1

Strong Bones Plus

Jak wszystkim wiadomo kości stanowią rusztowanie i podstawę dla naszych narządów i tkanek (miękkich części ciała). Tkankę kostną musimy odbudowywać przez całe życie. Wiemy to już od najmłodszych lat, kiedy rodzice i otoczenie zachęcają do spożywania przetworów mlecznych, zwiększania aktywności fizycznej, korzystania z promieni słonecznych.

Kości, połączone stawami wraz z układem mięśni i ścięgien, umożliwiają wykonywanie ruchów. Są również magazynem minerałów (wapń, pierwiastki śladowe) oraz miejscem, w którym szpik kostny produkuje komórki krwi.

Szkielet dorosłego człowieka tworzy kość korową (75% kości stanowią minerały) oraz kość beleczkową (25% stanowią minerały). Kość korowa jest to kość twarda, obecna głównie w trzonach kości długich i tworzy powierzchnię kości płaskich. Kość beleczkowa występuje głównie na końcach kości długich, wewnątrz kości płaskich.

W każdej kości można wyróżnić trzy podstawowe elementy:

1. szkielet nieorganiczny - stanowi 70% całej kości, zbudowany jest ze związków wapnia i fosforu występujących w postaci uwodnionych kryształów;

2. włókna kolagenowe - stanowią ok. 30% kości, tworzy je kolagen - białko przypominające warkocz, nadaje kościom elastyczność;

3. komórki kostne (osteoblasty, osteoklasty, osteocyty) - stanowią 1-2% całej kości.

Przez cały okres życia człowieka w jego tkance kostnej zachodzą jednocześnie procesy uszkadzania, odnowy i naprawy, tzw. obrót kostny. Aktywność komórek kostnych (osteoblastów - komórek odnowy i osteoklastów - komórek ,,kościogubnych'') przyczynia się do wymiany uszkodzonej ,,starej kości'' na ,,nową kość''. W ciągu roku dochodzi do wymiany 2-10% masy kostnej.

Masa tkanki kostnej zmienia się wraz z wiekiem. Do 20 roku życia formuje się około 90% masy kostnej. Pozostałe 10% przybywa do ok. 35 roku życia, osiągając w tym wieku szczytową masę kostną. Od 35-40 roku życia następuje już ciągły ubytek tkanki kostnej, który jest wynikiem obniżania się gęstości kości. Początkowo obniżanie masy kostnej wynosi ok. 1% rocznie. W późniejszym okresie (u kobiet po menopauzie) wynosi od 4-8% rocznie.

Ubytek tkanki kostnej może prowadzić do osteoporozy, czyli zrzeszotnienia kości. Osteoporoza jest chorobą systemową charakteryzującą się obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami tkanki kostnej, czego konsekwencją jest mniejsza wytrzymałość kości, która w następstwie nawet niedużego urazu może ulec złamaniu.

Czynniki wpływające na osłabienie struktury kości:

nieprawidłowe odżywianie
niska podaż składników mineralnych (wapń, magnez, fosfor, cynk)
niedobór witaminy D i K2
małe spożycie mleka i jego przetworów
nadmierne spożycie białka, szczególnie mięsa - prowadzi do obniżenia poziomu wapnia we krwi i wypłukuje wapń z kości
nadmierne spożycie produktów bogatych w kwas fitynowy (otręby pszenne, całe ziarna zbóż, nasiona roślin strączkowych) i kwas szczawiowy (szczaw, szpinak, rabarbar) - utrudniają wchłanianie wapnia
dieta z dużym ograniczeniem tłuszczu
nadmiar fosforu - pogarsza wchłanialność wapnia
duże spożycie alkoholu i kawy
mała aktywność ruchowa;
uwarunkowania genetyczne;
czynniki rasowe - osoby rasy białej i żółtej są bardziej podatni na osteoporozę niż osoby rasy czarnej;
choroby współistniejące;
hormony;
przewlekłe stosowanie leków;
palenie tytoniu;
starzenie się organizmu;
menopauza;
drobna budowa kostno-szkieletowa.


Ubytek masy kostnej wraz z wiekiem oraz inne czynniki wpływające na osłabienie kości, powodują iż musimy zadbać o ich odpowiednie wsparcie.

W ofercie CaliVitaR International pojawił się nowy produkt - Strong Bones Plus zawierający wapń, magnez i witaminę D. Składniki te wpływają na utrzymanie prawidłowej struktury kości i zębów. Ponadto witamina D odgrywa istotną rolę we wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia.

Strong Bones Plus jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić swoje kości!

Kości to podstawa naszego ciała. Niedobór poszczególnych składników budujących kości przyczynia się do zaburzenia mikroarchitektury tkanki kostnej i w konsekwencji do zwiększonej łamliwości. Nie dopuśćmy do osłabienia tak istotnej konstrukcji! Już dziś rozpocznijmy uzupełnianie diety w wapń, magnez i witaminę D oraz starajmy się zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Mocne kości zapewnią nam sprawność w każdej sytuacji!

Strong Bones Plus - 100 kaps.

Składniki aktywne - 1 kapsułka

Wapń ................. 250 mg

Magnez .............. 125 mg

Witamina D3 .......... 2,5 mg

Sód ...................... 2,5 mg

Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie na noc.1

 

 

Osteoporoza – podstępna choroba której trzeba zapobiegać

Osteoporoza zaliczana jest do tzw. grupy chorób cywilizacyjnych. Polega na postępującym ubytku masy kostnej i nieprawidłowej strukturze tkanki kostnej, co w konsekwencji doprowadza do częstych złamań. Występuje zazwyczaj u kobiet po okresie menopauzy z uwagi na zaburzenia hormonalne i spadek poziomu estrogenów. Jednak czynników predysponujących do pojawienia się choroby jest wiele – od demograficznych, genetycznych i środowiskowych po dietetyczne. Niska waga, niewystarczająca aktywność fizyczna czy niedobór witamin oraz wapnia mogą zapoczątkować osteoporozę, która w pierwszej fazie rozwija się bezobjawowo, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną. Brak odpowiedniej profilaktyki i późne wykrycie, mogą doprowadzić do poważnych złamań, najczęściej kości przedramienia, nadgarstka oraz kręgów. Przeczytajcie co robić, by się przed nią ustrzec.

 

Tak wyglądają zniszczone kości.

na słabe kosci

Ciesz się życiem w każdym wieku - to Twój wybór

na osteoporoze

 

 

Uwaga!

. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci. CVI Polska

Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji.