Mineralne Preparaty w bogatej ofercie Cali Vita

Cheladed Zinc, osteoporoza Mega Zinc osteoporoza Iron Plus osteoporoza Power Mins osteoporoza Pro Selenium osteoporoza

Strong Bones osteoporoza Strong Bones PLUS osteoporoza Magnezi B6

osteoporoza Strong Bones Plus + vitamin K2 - NOWOŚĆ! (100 kapsułek)

 


Iron Plus - czyli żelazo

1

Aby zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

Zmęczenie to nie przeznaczenie !Potrzebujesz dużo energii i witalności ? Upewnij się czy dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość żelaza, który umożliwia transport tlenu w organiźmie

1Niezbędny do życia pierwiastek, konieczny do syntezy hemoglobiny - obecnego w krwinkach czerwonych barwnika, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. To również składnik mio- globiny (czerwony pigment mięśni) oraz niektórych enzymów.

Wspomaga wzrost, zwiększa odporność na choroby i usuwa zmęczenie. Zapobiega anemii i przywraca naturalny odcień skóry. Niedobór żelaza może spowodować rozdwajanie się końcówek włosów, łamliwość paznokci oraz zmęczenie i zawroty głowy.

Codzienna utrata niewielkich ilości żelaza jest zjawiskiem prawidłowym, dopóki jest uzupełniana przy pomocy diety. W ciągu miesiąca kobieta traci prawie dwukrotnie więcej żelaza niż mężczyzna. Organizm ludzki nie potrafi wytwarzać żelaza, dlatego należy dostarczać go z pożywieniem. Z ogólnej ilości spożywanego żelaza tylko 6 -10% jest wchłaniane i przekazywane do krwi - przy źle zbilansowanej diecie mogą powstawać jego niedobory, z który­ mi obecnie spotykamy się dość często. Około 10 - 50% niemowląt, dzieci, nastolatek, kobiet w ciąży, uprawiających sport, jak również pań w starszym wieku, cierpi na niedobór żelaza. Zapotrzebowanie kobiety na żelazo to przeciętnie 15 mg dziennie, a kobiety w ciąży lub karmiącej piersią - nawet 30 mg dziennie. Jest więc niemal niemożliwe, żeby kobieta w ciąży otrzymała z pożywienia taką ilość żelaza, gdyż dobrze zrównoważona dieta w 1000 kcal zawiera tylko 6 mg tego pierwiastka. Niedobory tego pierwiastka mają ścisły związek z niekorzystnym przebiegiem ciąży. Dzieci matek z niskim poziomem żelaza nie są w stanie zgromadzić w czasie ciąży odpo­ wiednich jego zapasów. Obserwuje się u nich większą podatność na zakażenia, słabszą koncentrację, zmniejszenie koordynacji ruchów oraz obniżenie poziomu inteligencji.

Osoby spożywające duże ilości kawy i herbaty powinny mieć świadomość, że zawarte w tych napojach substancje mogą utrudniać wchłanianie żelaza. „Wrogami" tego pierwiastka są również fosfo proteiny jajek oraz fityniany obecne w ziarnach pszenicy. Żelazc najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces podczas którego pierwiastki są zmieniane w związki kompleksowe łatwo przyswajalne przez organizm. Podawanie składników minę ralnych w formie chelatów aminokwasowych, zwiększa stopień id wchłaniania od trzech do dziesięciu razy.

Nowoczesne preparaty suplementujące żelazo, obok organicznegc chelatu tego mikroelementu zawierają też witaminę C i bioflawono idy, które wspomagają jego przyswajanie przez organizm.

Skład:

Żelazo.....................10 mg

Witamina C.............30 mg

Bioflawonidy z cytrusów......10 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość: 100 tabletek

1