Muliwitaminy

Full Spectrum multiwitaminy naturalne Infant Formula multiwitaminy naturalne Lion Kids + D Vitamin multiwitaminy naturalne Senior Formula multiwitaminy naturalne Vital 0-A multiwitaminy naturalne Vital B-AB multiwitaminy naturalne Energy&Memory multiwitaminy naturalne New Life

 


New Life - dla kobiet w ciąży i matek karmiących i nie tylko

1

Nigdzie nie kupisz taniej - jeżeli chcesz zobaczyć cenę "kliknij" Zamawiam

 

Daj dziecku szansę ! Zadbaj o jego prawidłowy rozwój jeszcze przed momentem poczęcia. Odpowiednia ilość substancji odżywczych w diecie to Twoja i jego polisa na bezpieczną i spokojną przyszłość !

1Coraz częściej podkreśla się, że o naszym zdrowiu decyduje okres dziewięciu miesięcy spędzonych w łonie matki, jak również stan jej zdrowia i sposób odżywiania na długo przed naszym poczęciem. Płód rośnie najszybciej i kształtuje się w ogólnych zarysach w pierwszych 10 tygodniach ciąży. W tym czasie należy zapewnić mu optymalną ilość substancji odżywczych, ponieważ w okresie szybkiego mnożenia się komórek, tkanki płodu są bardzo wrażliwe na ich niedobory. Prawidłowy sposób odżywiania w późniejszym okresie ciąży często nie jest już w stanie wyrównać powstałych na tym tle zaburzeń roz­wojowych płodu. Z tego powodu istotne jest przestrzeganie zasad zdrowej diety przez przyszłą mamę, ponieważ w ten sposób organizm kobiety gromadzi zapasy wielu składników odżywczych, zanim za­cznie z nich korzystać rozwijające się dziecko.

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Zwiększone zapotrze­bowanie na witaminy i składniki mineralne (nawet o 50-100%) przy niewiele zwiększonym zapotrzebowaniu na energię (tylko o 300 kcal) zmusza do starannego układania jadłospisu - należy wybierać te produkty, które mają dużą wartość odżywczą, a rezygnować z tych, które są źródłem „pustych" kalorii. Nieprawidłowa dieta może być przyczyną wielu powikłań ciąży, m.in. anemii, poronienia, przed­wczesnego porodu lub zatrucia ciążowego. To zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z wadą rozwojową, o niskiej masie ciała, bardziej narażonego na komplikacje w czasie porodu oraz podatnego na choroby w latach późniejszych.

1Zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas karmieniap/ers/ą jest jeszcze większe niż w czasie ciąży. Karmiąca mama musi wytworzyć odpowiednią ilość mleka dobrej jakości, uzupełnić straty powstałe w jej organizmie w przebiegu ciąży i porodu, a także zaspokoić własne, bieżące potrzeby.

Po preparat multiwitaminowy mogą sięgnąć także kobiety nie karmiące swojego dziecka piersią. Stres macierzyństwa, nie przespane noce i dodatkowe potrzeby żywieniowe w okresie kilku pierwszych ty­godni po porodzie znacznie zwiększają zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Odpowiednia podaż witamin i składników mineralnych pomoże przetrwać te niełatwe chwile.

Skład:

Beta-karoten .............. 2,5 mg
Witamina B 6 .............. 1 mg
Magnez .................. 112,5 mg
Witamina E ................ 7,5 mg
Biotyna ..................... 60 μg
Potas ........................ 5 mg
Witamina C ............... 60 mg
Cholina ..................... 10 mg
Cynk .......................... 8 mg
Tiamina (witamina B,.. 0,8 mg
Inozytol ................... 10 mg
Mangan .................... 1 mg
Ryboflawina (witamina B 2).......1 mg
Kwas para- Żelazo........ 4mg
Niacyna ..................... 9 mg
Miedź ........................ 1 mg
Kwas foliowy ............. 200 pg
Witamina B 12 ... ....... 1 μg
Jod ......................... 75 μ g
Kwas pantotenowy...... 4 mg
Wapń...................... 325 mg
Chrom....................... 25 μg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość: 120 tabletek

1

 


Specjaliści o Produktach

1Kiedy wreszcie zaszłam w ciążę, często myślałam o swoim, jeszcze nie narodzonym dziecku. Jaki będzie miało kolor oczu, włosy blond czy ciemne? Czy będzie lepiej uczyło się matematyki, czy też bardziej polubi przedmioty humanistyczne? Ale przede wszystkim marzyłam o tym, by było zdrowe. Kiedy razem z mężem zaczęliśmy uczęszczać na zajęcia szkoły rodzenia, okazało się, że nie tylko dla nas było to najważniejsze!

 

Warto inwestować... w dzieci

Prawie wszystkie przyszłe matki obawiają się o stan zdrowia swojego nienarodzonego maleństwa. To jak najbardziej naturalny odruch. Każda z nich pragnie, by jej pociecha była okazem zdrowia. Na szczęście, to właśnie matka ma największy wpływ na to, czy jej dziecko spełni te oczekiwania.
Podstawowe wytyczne w okresie ciąży to: odpowiednia dieta, bazująca na zasadzie "jeść dla dwojga", nie zaś "jeść za dwoje", całkowita rezygnacja z nikotyny, mocnej kawy, herbaty oraz z alkoholu. Przyszła mama powinna się wysypiać, dużo spacerować, może nawet uprawiać sporty, jeżeli wcześniej uzgodni to ze swoim lekarzem.
Zarówno ciąża, jak i karmienie piersią to dwa okresy w życiu kobiety stawiające jej najwyższe wymagania, którym nie zawsze jest w stanie sprostać. Dlatego lekarze coraz częściej polecają im, oprócz racjonalnego odżywiania, dodatkowo stosowanie odpowiedniego preparatu witaminowo-mineralnego. Lekarze mają swoje ulubione preparaty, które zalecają od lat, bo też od lat dostępne są one na rynku. Robią to więc poniekąd z przyzwyczajenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, gdy ciężarna sama zasugeruje swojemu lekarzowi produkt, który chciałaby zażywać, np. New Life. Rozsądny lekarz, który nie zna tego preparatu, na pewno najpierw będzie chciał zapoznać się z jego składem. Możemy więc uprzedzić jego zamiar i przynieść na wizytę ulotkę informacyjną.
Jesteśmy przekonani, że skład New Life zyska jego pozytywną aprobatę: starannie dobrany zestaw składników odżywczych w odpowiednich proporcjach i dawkach, a więc bezpiecznych zarówno dla rozwijającego się dziecka, jak i jego matki. Nie dziwi więc fakt, że New Life zyskuje coraz więcej zwolenniczek nie tylko wśród przyszłych mam. Spytaliśmy, co sądzi o tym preparacie również lekarz - specjalista.

 


 

Skuteczna pomoc w walce z niepłodnością

Do mojego gabinetu zgłosiła się młoda 25-letnia kobieta, która od 3 lat bezskutecznie próbowała zajść w ciążę. W badaniach analitycznych oraz w przedmiotowym badaniu ginekologicznym nie stwierdziłam odchyleń od stanu prawidłowego. Mąż, 28-letni zdrowy mężczyzna, z wynikiem badania nasienia w granicach normy.
Po dokładnym zebraniu wywiadu okazało się, że chociaż sami nie palą papierosów, to przebywają około 12 godzin dziennie w zadymionym pomieszczeniu - prowadzą pub, w którym większość gości pali papierosy. Odżywiają się głównie żywnością typu fast - food, z małą ilością warzyw i owoców.
Zaleciłam obojgu NEW LIFE 2x1 tabl. , a w dni, w których pracują w pubie, dodatkowo SMOKERADE i C PLUS w dawce 2x1 tabl. Po 3 miesiącach kuracji moja pacjentka zgłosiła się na wizytę z powodu zatrzymania miesiączki. Stwierdziłam prawidłową wewnątrzmaciczną ciążę, wielkości 6 tygodni. Wykonane po miesiącu badanie USG potwierdziło obecność żywej ciąży - radość mojej pacjentki i jej męża była ogromna, przyznali, że pierwszą informację o ciąży przyjęli z niedowierzaniem. NEW LIFE był cały czas kontynuowany, również przyszły ojciec dziecka nie zrezygnował z przyjmowania preparatu.
Ciąża przebiegała prawidłowo, bez jakichkolwiek powikłań, a w 39/40 tygodniu siłami natury przyszła na świat zdrowa dziewczynka o masie 3200 g i skali Apgar 10. W tej chwili ma już 10 miesięcy i nadal wspaniale się rozwija.
Mąż mojej pacjentki bardzo polubił NEW LIFE i nadal chętnie zażywa ten preparat, szczególnie w okresie wytężonej pracy. Odczuwa po nim znaczny przypływ energii, poprawę kondycji, odporności na stres i infekcje, a także widoczną poprawę stanu włosów i paznokci. Zauważył również znacznie mniejszą podatność na próchnicę zębów.
Zażywanie preparatu NEW LIFE można zalecić nie tylko karmiącym matkom, również przyszłym rodzicom, ponieważ ze względu na swój bogaty skład i łatwe przyswajanie zawartych w nim naturalnych witamin i chelatowych minerałów znacznie zwiększa płodność i ułatwia nie tylko zajście w ciążę, ale również jej donoszenie. NEW LIFE zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej - wodogłowia, rozszczepów kręgosłupa, przepuklin mózgowo-rdzeniowych dzięki zawartości naturalnych folianów, a łatwo przyswajalne chelatowe żelazo zapobiega anemii, która znacznie pogarsza dotlenienie rozwijającego się w łonie matki płodu.
Dla przyszłych rodziców NEW LIFE jest wspaniałym uzupełnieniem kuracji w trakcie leczenia niepłodności, a w niektórych przypadkach jak ten, o którym piszę powyżej, okazuje się być wystarczającą pomocą, aby przyszło na świat zdrowe dziecko.
Należy podkreślić, że stosowanie preparatu NEW LIFE w okresie prekoncepcyjnym -przed planowaną ciążą -jest bezpieczne, ponieważ zawiera on wyłącznie naturalne składniki i nie może wywierać jakichkolwiek skutków ubocznych.
Proszę spojrzeć życzliwie na NEW LIFE, jeżeli poszukujecie pomocy dla zmęczonego i osłabionego organizmu - zwiększona zawartość naturalnych witamin i wspaniałe chelatowe minerały mogą być cennym uzupełnieniem diety nie tylko karmiących kobiet - również przyszłych matek, a nawet ojców, o czym przekonuje opisany przeze mnie przykład.

dr n. med. Danuta Broniarczyk-Pawłowska
specjalista położnictwa i ginekologii

 


 

 

Co ma jadać dziecko,

które jeszcze się nie narodziło?

1

Z potrzebą prawidłowego odżywiania najlepiej jest oswoić się już w dzieciństwie, ale nigdy nie jest za późno. A może jednak? W rzeczywistości chwila zapłodnienia jest tym ostatnim momentem. Jeżeli ktoś nawet po tym czasie nie ma zamiaru zwracać uwagi na ilość i skład pożywienia, zachowuje się nieodpowiedzialnie wobec własnego dziecka.

W błędzie są również te osoby, które zaczynają jadać dwa razy więcej tłumacząc, że muszą teraz jeść za dwoje. Idealny przyrost masy ciała w dziewięciomiesięcznym okresie ciąży wynosi zaledwie 10- 12 kilogramów. Połowę tej wartości należy nabrać w pierwszych sześciu miesiącach. Po tym czasie przyrost masy ciała nie powinien przekroczyć pół kilograma tygodniowo. Warto zapoznać się z faktami szczegółowo. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne kobiety w ciąży, w zależności od aktywności fizycznej, wynosi o 143-366 kcal więcej, niż we wcześniejszym okresie. Dzienna dawka tłuszczów musi wynosić 80- 90 g (ważna jest przy tym proporcja nasyconych, jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), białka - 90 g, węglowodanów - 300- 350 g. Wzrasta też zapotrzebowanie na witaminy oraz składniki mineralne. W tym okresie szczególnie ważna jest odpowiednia podaż kwasu foliowego, należącego do witamin z grupy B. Śmiało można go nazywać "witaminą oczekiwanego dziecka", ponieważ odgrywa ważną rolę w rozwoju łożyska i zapłodnionej komórki jajowej. Bierze udział w przemianach metabolicznych niektórych aminokwasów oraz w procesach syntezy kwasów nukleinowych (RNA, DNA). Jego niedobór jest przyczyną niedokrwistości oraz wad rozwojowych płodu. Niestety, polskie społeczeństwo wykazuje niskie spożycie kwasu foliowego, dlatego zażywanie tej witaminy należy rozpocząć już na 3 miesiące przed planowaną ciążą. Warto pamiętać, że w okresie ciąży zapotrzebowanie na ten składnik jest dwukrotnie, a w okresie laktacji - półtora razy wyższe niż zwykle.

W pierwszych miesiącach ciąży witamina B6 może zmniejszyć odruchy wymiotne. Jest bardzo ważna również w drugiej połowie ciąży, a jej niedobór może doprowadzić do różnych komplikacji ciążowych i porodowych. Ciężarne kobiety potrzebują dwa razy więcej żelaza niż normalnie, nic więc dziwnego, że w naszym kraju anemia powstająca w wyniku niedoboru żelaza dotyczy co drugiej przyszłej mamy. Przewlekły niedobór żelaza, powstały poniżej pierwszego roku życia dziecka, może negatywnie wpłynąć na jego inteligencję, czego nie można zrekompensować późniejszym uzupełnieniem żelaza. Kofeina blokuje wchłanianie żelaza - dlatego w okresie ciąży nie zaleca się spożywania nadmiernych ilości kawy, herbaty, czekolady lub coca-coli.

Większość preparatów przeznaczonych dla kobiet w ciąży nie zawiera wystarczającej ilości wapnia. Należy również pamiętać, że zbyt dużo białka, tłuszczów, fosforu (napoje gazowane, orzeszki, chipsy itd.), stres oraz brak ruchu zaburzają przyswajanie wapnia, tak więc nie zawsze wystarczy sama dieta.

Podczas karmienia piersią organizm matki wciąż jest poważnie obciążony. W normalnych warunkach musi wyprodukować około 850 ml mleka, dlatego należy oczywiście przyjmować dużo płynów. W dalszym ciągu potrzeba więcej witamin A, C i D, magnezu, cynku, jodu. Nadal należy unikać spożywania kawy, słodzonych napojów, palenia papierosów, stresu, ponieważ działają szkodliwie na wykorzystanie wyżej wymienionych składników.

Okres ciąży jest prawdopodobnie najważniejszym okresem w życiu kobiety. Jednak pełne szczęście zawita do rodziny dopiero wtedy, kiedy narodzone niemowlę jest zdrowe i otrzymało wszystko, co może zagwarantować jego późniejszy normalny rozwój. W tym celu warto skorzystać z preparatu, który zawiera dobrane z naukową precyzją, odpowiednie ilości oraz proporcje witamin i składników mineralnych. Preparat New Life został specjalnie stworzony, by uwzględnić zarówno potrzeby kobiet w ciąży i w okresie laktacji, ale również przyszłego dziecka. Zawiera wszystko, czego potrzebuje niemowlę i matka, uwzględniając również fakt, że dzisiejsza żywność już często nie zawiera przypisanej jej składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

CVI Europe