sok noni i choroby nowotworowe -

"Noni jest cudowną tropikalną rośliną z Polinezji. Składniki Noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samo leczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego - poziomu komórkowego. Zatem Noni jest dla wszystkich ludzi, młodych i starszych, zdrowych i chorych".

Prof. dr nauk med. Valeria Szedlak -Vadocz

Łacińska nazwa  Noni brzmi "morinda citrifolia". Jest to wiecznie zielony krzew osiągający wysokość do 3 do 7 metrów, z dużymi ciemnozielonymi, połyskującymi liśćmi, bardzo pospolity na wyspach Polinezji Francuskiej. Dopóki roślina Noni ma dużo słońca, jest w zasadzie niezniszczalna. Często spotyka się go w pobliżu wulkanów. Tam też  Noni znajduje składniki, których brak na wyjałowionej przez człowieka ziemi uprawnej w innych regionach świata. Najnowocześniejszą technologią produkcji soku z owocu Noni z miąższem owocu jest liofilizacja. Tylko liofilizowany owoc Noni zachowuje wszystkie biologicznie czynne składniki lecznicze znane od wieków. Już w starożytności ludzie odkryli jej zbawienny wpływ na wiele schorzeń i nauczyli się ją wykorzystywać.
Dzisiaj naukowcy są pod ogromnym wrażeniem efektywności działania tego owocu. Dziś Noni przyciąga coraz uwagę żywieniowców, lekarzy i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem z powodu niektórych jej kluczowych składników, a mianowicie - prokseroniny i kseroniny.
Stosowanie SOKU Z NONI potrafi zapobiec wielu chorobom wzmacniając nasz organizm. Skutecznie również jest stosowany przy wspomaganiu leczenia.

Owoc Noni pierwotnie rósł na terenach Indii oraz południowo – wschodniej Azji. Obecnie możemy go spotkać w wielu tropikalnych miejscach.  Szczególnie dorodnie rozwija się na Wyspach Polinezji Francuskiej, gdzie można spotkać jedne z najdorodniejszych okazów.  Zagadką po dziś dzień jest sposób jego rozprzestrzeniania przez tak odległą drogę oceaniczną.

noni sok cali vita


Przypuszcza się, że 2 tysiące lat temu grupa wędrowców podróżująca w prostych, drewnianych łodziach wypływała w niebezpieczne podróże, których celem była chęć dotarcia do bajecznych wysp Pacyfiku.  Przygotowując się do tej podróży, oprócz wody i prowiantu, prawdopodobnie wędrowcy zabierali ze sobą również owoce Noni.
Już w tamtych czasach znano jego doskonałe właściwości i zbawienny wpływ na organizm człowieka.  Było to idealne lekarstwo na stany przygnębienia oraz rozmaite choroby, na które wtedy nie znano innych środków.  Być może to właśnie zasługą owoców Noni jest sukces tych żeglarzy, którzy według naukowców w większości dotarli do Wysp Salomona, a także na Tahiti.
Pestki Noni zostały zasadzone w żyznych glebach wulkanicznych bogatych w rozmaite minerały i substancje odżywcze.
Nie trzeba było długo czekać, aby owoce Noni zostały docenione przez tubylców i włączone w poczet najważniejszych roślin stosowanych w tamtejszej medycynie ludowej. Z owoców wyciskany był sok, który doskonale poprawiał samopoczucie, regulował trawienie, wykazywał działanie antybakteryjne i przeciwbólowe.
Noni był też cennym elementem diety. Bogaty w cenne substancje oraz witaminy regulował wszelkie niedobory.
W drugim tysiącleciu do wysp zaczęli docierać Europejczycy, którzy zwrócili uwagę na doskonałe zdrowie i kondycję tubylców. Nie docenili oni jednak potęgi tradycyjnej medycyny ludowej ignorując wykorzystywane przez nią składniki.
W ten sposób wiedza o owocu Noni została zatracona na wiele stuleci, a z jego bogactw czerpali tylko mieszkańcy wysp,  którzy tradycję wykorzystywania Noni przekazywali z pokolenia na pokolenie.
W Europie i tak zwanym „cywilizowanym świecie” owoc Noni został odkryty dopiero XX wieku. Wtedy to rozpoczęto badania nad jego wspaniałymi właściwościami.
To właśnie owoc Noni wykorzystywany był przez Siły Zbrojne USA podczas II wojny światowej.  Jego zastosowanie oraz niezwykłe właściwości opisane zostały nawet w Wojskowym Podręczniku Pola Walki i Przetrwania.
Obecnie produkty wytwarzane z tej rośliny, głównie sok Noni wykorzystywane są na całym świecie do walki z rozmaitymi, nawet najcięższymi chorobami, takimi jak nowotwory.  Owoc Noni to skarb, a prowadzone nad nim nieustanne badania dają nadzieję, na odkrycie jeszcze większej liczby zdumiewających właściwości.

 

owoc-noni-składniki

 

Naukowe wytłumaczenie leczniczego działania soku z NONI >

 

sok noni

lub czytaj więcej >>>