Naturalne preparaty roślinne Cali Vita

Evening Primrose Oil # Garlic Caps With Extra Parsley # Green Care # Paraprotex # Pure Yucca # Liquid Chlorophyll # Panax Ginseng # Paraprotex # Rhodiolin # Triple Potency Lecithin # Super Soya Lecithin # Oregano Oil # White Willow #

 


Evening Primrose Oil

1

Dlaczego niektóre osoby wyglądają młodo pomimo upływu czasu ? Czy można mieć na to wpływ ? Tak ! Skorzystaj z pomocy wiesiołka - jego unikalne składniki pomogą Ci poznać sekret młodości !

olej z wiesiołkaSekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiołka polega na obecności dwóch bardzo ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cis - linolowego (CLA) i kwasu gamma-lino-lenowego (GLA). Organizm nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Nato­miast kwas linolenowy powstaje w organizmie z kwasu linolowego, w obecności specjalnego enzymu. Współczesny styl życia i nawyki żywieniowe nie sprzyjają produkcji GLA. Wręcz odwrotnie, dieta z przewagą tłuszczów zwierzęcych, stres, palenie papierosów, alko­hol, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (słońce, solaria), wzrost substancji toksycznych, procesy starzenia i niektóre choroby negatywnie wpływają na aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcję GLA. Jedną z najlepszych gwarancji odpowied­niego poziomu GLA w naszym organizmie jest stosowanie oleju z wiesiołka. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołka można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych).

Kwas GLA bierze udział w syntezie pewnych substancji, które odgrywają w organizmie istotną rolę: obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów wewnątrz naczyniowych, działają przeciwzapalnie, wzmagają aktywność układu immunolo­gicznego oraz regulują funkcje mózgowe. W efekcie, olej z wiesiołka wywołuje znakomite efekty w pozornie nie związanych ze sobą schorzeniach. Łagodzi stany reumatyczne, zapobiega chorobom układu krążenia oraz nieprzyjemnym objawom zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Może być pomocny w kuracji antyalkoho­lowej, zmniejsza ryzyko powikłań w przebiegu cukrzycy, miażdżycy, jak również spowalnia proces starzenia się.

Nienasycone kwasy tłuszczowe są wrażliwe na niszczące działanie wolnych rodników. Z tego powodu preparaty zawierające te sub­stancje powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu nie narażonym na działanie promieni słonecznych.

Jednoczesne stosowanie oleju z wiesiołka z preparatami cynku, magnezu oraz witaminami E, B 6, C i PP zwiększa jego skuteczność

Skład:

Olej wiesiołka dwuletni.................500 mg
który zawiera:
- kwas cis-linolowy......................365 mg
- kwas gamma-linolenowy.............45 mg

Sposób użycia: 3-6 kapsułek dziennie po posiłku

Zawartość: 100 kapsułek

1