Dla lepszego trawienia, zaparcia i nie tylko

AC-Zymes na trawienie Meal Time na trawienie Nopalin na trawienie Digestive Enzymes na trawienie ProbioBalance

 


Meal Time - lepsze trawienie

 
meal time1

Często dokucza Ci niestrawność? Marzysz o skutecznym produkcie, który usprawni Twój proces trawienia?
Z Digestive Enzymes pozwól sobie na więcej niż zwykle. Odpowiednio dobrany zestaw składników poprawi jakość Twojego życia i pozwoli Ci zachować zdrowie na długie lata.
Preparat zawierający kompleks składników wspomagających proces trawienia.

Trawienie oznacza rozkład złożonych składników pokarmowych (białek, węglowodanów, tłuszczów) do związków prostych, przy pomocy specjalnych enzymów. Każdy enzym bierze udział w przetwarzaniu określonych substancji odżywczych, dlatego jeden enzym nie może zastąpić drugiego.
Proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej. W czasie żucia jedzenie jest mieszane ze śliną wydzielaną przez gruczoły ślinowe. Ślina zmiękcza pokarm i sprawia, że łatwiej go połknąć. Ponadto, dzięki enzymowi - ptialinie, rozpoczyna się rozkład skrobi.
Chociaż główny etap trawienia przypada na odcinek jelita cienkiego, to obróbka enzymatyczna zachodzi także w żołądku. Zawarte w treści pokarmowej białka są poddawane trawiącemu działaniu soku żołądkowego. Obecny w nim kwas solny dezynfekuje pokarm i zapewnia kwaśne środowisko, w którym uaktywnia się główny enzym rozkładający białko - pepsyna. W jelicie cienkim znajduje się kompleks enzymów, częściowo produkowanych przez trzustkę, a częściowo przez błonę śluzową jelita. Obok trawienia białek, węglowodanów oraz tłuszczów w jelicie cienkim odbywa się również wchłanianie rozłożonych substancji.
Wydolność procesów trawiennych zmniejsza się z wiekiem. Wynika to z różnych przyczyn, np. zmniejszonej zdolności do żucia, wyczerpania lub stanu zapalnego gruczołów produkujących enzymy. Zaburzenia trawienia mogą być przyczyną wzdęć, świadczących o nadmiernej ilości gazów w przewodzie pokarmowym, czemu często towarzyszą powtarzające się biegunki lub zaparcia. Utrzymywanie się tego stanu upośledza wchłanianie składników pokarmowych i w konsekwencji doprowadza do utraty masy ciała, złego samopoczucia, jak również osłabienia systemu immunologicznego. Zaburzenia trawienia nie są tylko problemem osób starszych - mogą pojawić się w każdym okresie życia, jako wynik pewnych predyspozycji osobniczych oraz złego stylu życia.

Uzupełnianie enzymów może przynieść ulgę w wielu dolegliwościach przewodu pokarmowego.
Papaja zawiera liczne enzymy trawienne, z których najważniejsza jest papaina, często nazywana roślinną pepsyną. Indianie z rejonu Morza Karaibskiego już przed stuleciami zauważyli, że mięso owinięte wielkimi liśćmi papai szybko mięknie. Nic dziwnego - główne działanie papai to wstępny proces trawienia białek. W lecznictwie ludowyrr papaja już od dawna używana jest przy schorzeniach żołądka oraj do zwalczania pasożytów jelit. Może być pomocna dla chorych cierpiących na dolegliwości stawów, którzy w ramach terapii dostaj; duże ilości aspiryny oraz dla osób, które z powodu chorób zapalnycł muszą zażywać sterydy (preparaty hormonalne).
Przez wegetarian jest szczególnie preferowany zespół enzymóv pochodzenia roślinnego, np. produkowanych przez grzyb Aspergii lus oryzae. Ich zakres działania jest bardzo szeroki, działają na sut stancje odżywcze zarówno w środowisku kwaśnym, jaki zasadowyr (pH = 3.0-8.0). Ułatwiają trawienie nie tylko żywności pochodzeń! zwierzęcego, ale również roślinnego. Rozkładając ściany komóre roślinnych, uzyskują dostęp do ich wnętrza. Bakterie tracą podło; dla swojego rozwoju, co hamuje nadmierny rozwój flory bakteryjna W efekcie zapobiega to m.in. obfitemu wytwarzaniu gazów.
W nowoczesnych preparatach często stosuje się odpowiedn dobrany kompleks enzymów trawiennych. Mieszanina enzymc trzustkowych, w połączeniu z pepsyną, papaina i bromelah z ananasa, rozkładają białka na aminokwasy. Z kolei lipaza rozkłai tłuszcze, podczas gdy amylaza czyni to samo z węglowodanar Dodatkowym składnikami są kurkuma i nasiona kopru, ktc pobudzają trawienie, chronią wątrobę oraz zapobiegają wzdęcio Z kolei betaina HCI przywraca właściwy poziom soków trawi* nych, a kwas glutaminowy pomaga oczyścić organizm. Stosu taki zestaw składników, można zapobiegać lub przynieść u w większości zaburzeń trawienia.

na trawienie Skład: Enzymy papai............250 mg

Sposób użycia: 1-2 tabletek dziennie bezpośrednio przed jedzeniem lub na początku posiłku

Zawartość: 100 tabletek

1

 


 

Digestive Enzymes

1

Często dokucza Ci niestrawność? Marzysz o skutecznym produkcie, który usprawni Twój proces trawienia?
Z Digestive Enzymes pozwól sobie na więcej niż zwykle. Odpowiednio dobrany zestaw składników poprawi jakość Twojego życia i pozwoli Ci zachować zdrowie na długie lata. 
Preparat zawierający kompleks składników wspomagających proces trawienia. 

"Zdrowie czlowieka zalezy nie tylko od jakosci przyjmowanego pozywienia, ale od zdolnosci organizmu do wlasciwego rozlozenia, wchloniecia i wykorzystania skladników pokarmowych. Jesli organizm posiada, oprócz niezbednych substancji odzywczych, takze odpowiednia ilosc enzymów, wówczas moze czynic cuda." 

Dr Howard Loomis

Skład:
Nasiona kopru................75 mg
Pankreatyna..................75 mg
Kurkuma.......................37,5 mg
Kwas glutaminowy.........25 mg
Pepsyna.......................17,5 mg
Bromelanina..................12,5 mg
Betaina........................10 mg
Diastaza.......................10 mg
Proteaza.......................7,5 mg
Papaina........................5 mg

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie bezpośrednio przed jedzeniem lub na początku posiłku

Zawartość: 100 tabletek

1

 


 

1Digest Ease - na zamówienie dla klubowiczów.

Skład:

Enzymy trawienne z grzybów.................................100
Aktywność proteolityczna, nie mniej niż...... 600 U
Aktywność amylolityczna:
- Amylaza, nie mniej niż............................2400 U

- Amylomaltaza, nie mniej niż.....................50 U

Aktywność lipolityczna, nie mniej niż...........100 U
Aktywność celuloityczna, nie mniej niż.........25 U
Aktywność laktaz, nie mniej niż................400 U

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie bezpośrednio przed jedzeniem lub na początku posiłku

Zawartość: 100 tabletek