Dla lepszego trawienia, zaparcia i nie tylko

AC-Zymes na trawienie Meal Time na trawienie Nopalin na trawienie Digestive Enzymes na trawienie ProbioBalance

 


Nopalin - zdrowe i czyste jelita

1

 

Małe grzeszki przy stole ? - jest na to sposób ! Nopal spełni Twoje oczekiwania, więc pozwól sobie na więcej niż zwykle...

zaparcia, bóle brzuchaNopalin - Nopalin nie ma sobie równych. To strażnik naszego zdrowia.szczególny gatunek kaktusa z gatunku Opuntia, rosnący w klimacie najbardziej nieprzyjaznych pustyń Meksyku. Bogactwo cennych składników odżywczych zapewnia mu wysoką pozycję na liście roślin leczniczych WHO. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po tę niezwykłą roślinę. Jest bogatym źródłem wielu witamin, składników mineralnych oraz 17 aminokwasów, z których 8 jest niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Są to aminokwasy egzogenne, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Aminokwasy stanowią podstawowy budulec białka - w przypadku braku nawet jednego z nich, zmniejsza się przyswajalność pozostałych, co z kolei prowadzi do zaburzeń wielu procesów biochemicznych. Jest więc niezwykle ważne, by dostarczyć organizmowi odpowiedni zestaw różnych aminokwasów.
Nopal to bogate źródło cennego błonnika. Zawiera zarówno włókno rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne w wodzie, stąd jego pozytywny wpływ na:

 • funkcje przewodu pokarmowego.
 • Kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozwoju wrzodów żołądka i dwunastnicy.
 • Wspiera pracę wątroby, wiąże i usuwa z organizmu toksyny pochodzące z rozmaitych źródeł, stwarza odpowiednie warunki do rozwoju przyjaznej flory jelitowej.
 • Oczyszcza jelito grube, zwiększając masę i częstotliwość oddawanego stolca.
 • Ułatwiając regularne wypróżnianie, odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób jelita grubego (nowotworów, żylaków odbytu, uchyłkowatości jelit).
 • Popularność Nopalu jest także związana z jego właściwościami regulującymi masę ciała.
 • Kontrolując apetyt, w naturalny sposób ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów, dostarczając jednocześnie organizmowi pełny zestaw składników odżywczych.
 • Zmniejsza również prawdopodobieństwo tworzenia się cellulitu i nadmiernej retencji płynów.
  Niezaprzeczalną zaletą tej rośliny jest pomoc w zaburzeniach metabolicznych.
 • Obniża poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz normalizuje stężenie glukozy we krwi, co ma szczególne znaczenie dla osób chorujących na miażdżycę czy cukrzycę.
 • Nopal oddziałuje pozytywnie na cały organizm, przede wszystkim na układ krążenia, odpornościowy, nerwowy, a także na pracę gruczołów dokrewnych.
 • A zatem, to doskonała roślina, zarówno dla osób, które chcą zachować dobrą formę i zdrowie, jak i dla tych, które muszą powrócić do pełni sił i odzyskać zaburzoną równowagę.

na trawienie Skład:

Wysuszony Nopal....................300 mg

Sposób użycia: 1 tabletka 3 razy dziennie między posiłkami

Zawartość: 200 tabletek

Zamów teraz po cenie klubowej a karte klubowicza otrzymasz  GRATIS  oraz wiele dodatkowych przywilejów i oszczędności -

1Często nie możemy się nadziwić, jak wszechstronne działanie mogą wywrzeć na nasz organizm niektóre suplementy żywieniowe. Są to przede wszystkim produkty, które zawierają wyciągi z roślin leczniczych. Jednym z takich preparatów jest Nopalin, który zawiera wysuszoną i sproszkowaną łodygę kaktusa z rodziny Opuncji, zwanego nopalem lub kaktusem jadalnym. Niezapomniane wrażenie wywiera widok tej egzotycznej rośliny, osiągającej wysokość do 5 m, ze spłaszczonymi, eliptycznymi łodygami, pokrytymi żółtymi kolcami, zebranymi w pęczki. Na brzegach łodyg wyrastają piękne kwiaty o średnicy do 10 cm. Owoce mają postać kolczastych jagód o kształcie owalnym lub gruszkowatym. Trafne jest częste nazywanie nopalu - skarbem pustyni. Nie tyle z powodu piękna tej rośliny, co jej pozytywnego wpływu na ludzki organizm.

Nopalin to sposób na  gastronomiczne  szaleństwo .

Z punktu widzenia naszej kultury odżywiania, w naszym życiu występuje pewna harmonia. Codzienne rutyna i systematyczność, wynikające z niezmiennego harmonogramu postępowania przez okres wielu miesięcy, tworzą pewną równowagę pomiędzy ilością przyjmowanego pożywienia a wykorzystywaną energią. To właśnie tę równowagę rujnuje szaleństwo gastronomiczne podczas każdych świąt. W jednej chwili na stole znajdzie się wielokrotność tego, co zwykle. Dwa - trzy dania dziennie zostaną zastąpione nieustającym podjadaniem, wieńczonym wielkimi świątecznymi śniadaniami, obiadami i kolacjami. Szczęśliwe godziny spędzone w gronie rodziny, oznaczają przede wszystkim przesiadywanie przy świątecznym stole, co skutkuje jeszcze mniejszą aktywnością fizyczną niż zazwyczaj. Na domiar złego, również skład dań jest zupełnie inny niż zwykle. Bogatsze menu świąteczne to de facto więcej tłuszczów zwierzęcych, większa ilość cukru i alkoholu. W rezultacie układ trawienny jest poddany nadzwyczajnemu obciążeniu, co wkrótce da o sobie znać. Obrzęki, odbiegająca od normy konsystencja i wielkość stolca, skurcze, atonia jelit, itd. Objawy są nieprzyjemne, psują samopoczucie oraz komfort życia i choć święta mijają, to jednak nabyte kilogramy i dyskomfort pozostaną.

Rozwiązanie tego problemu nie polega na drastycznych dietach czy stosowaniu tradycyjnych środków odchudzających, ponieważ metody te często prowadzą do niedoboru niezbędnych składników odżywczych. W takiej sytuacji konieczna jest kompleksowa pomoc, np. w postaci środków naturalnych, w tym - nopalu, nazywanego również meksykańską opuncją. W pierwszej kolejności, zażywanie nopalu powoduje uczucie sytości, zmniejszając tym samym apetyt. Tak więc od tej pory, podjadanie przestanie sprawiać nam przyjemność. Obecność białek pochodzenia roślinnego, zmniejsza zatrzymywanie płynów w tkankach, co oznacza, że nopal posiada właściwości moczopędne, wspierające pracę układu moczowego. Jego włókna roślinne blokują działanie nadmiernej ilości soków żołądkowych, poprawiają wydajność trawienia i wykorzystanie składników odżywczych. Nopal zmniejsza obciążenie układu trawiennego, oczyszcza jelito grube, zmiękcza konsystencję stolca oraz zwiększa częstotliwość jego oddawania. Wspiera również funkcje odtruwające wątroby i nerek. Efektem tych wszystkich korzystnych właściwości jest upragniony spadek masy ciała oraz poprawa naszego nastroju. Wśród naturalnych składników aktywnych nopalu znajdziemy siedemnaście aminokwasów, z których osiem to niezbędne do życia aminokwasy egzogenne. Ponadto, roślina ta zawiera witaminy C, B1, B2, B3, glukozę, fruktozę, celulozę, wapń i potas. Poprawiając procesy trawienia i wydzielania, uwalnia energię, powodując uczucie lekkości i dobre samopoczucie na co dzień.

Nopalin  zawiera wiele substancji, m.in.: substancje odżywcze: węglowodany (monosacharydy, disacharydy i polisacharydy), 17 różnych aminokwasów; składniki mineralne: wapń, potas, magnez, krzem, sód, żelazo, glin, mangan; witaminy: A (w postaci beta-karotenu), B1, B2, B3, C, PP. 

W jaki sposób działa Nopalin ?

 Łodygę nopalu poddaje się suszeniu próżniowemu, dzięki czemu zachowywane są właściwości biologiczne i żywieniowe opuncji. Nopal wykazuje szerokie, niemal uniwersalne działanie na organizm. Dzięki bogatej zawartości błonnika, jest ulubionym produktem osób, które pragną zredukować, a następnie utrzymać osiągniętą masę ciała. Wysuszona łodyga nopalu, w środowisku wodnym wielokrotnie zwiększa swoją objętość i w ten sposób wywołuje uczucie sytości. Zaleca się zażywanie nopalu na pół godziny przed jedzeniem, popijając szklanką wody. W ten sposób można oszukać swój żołądek, a jednocześnie lepiej przygotować go do przyjęcia pożywienia, ponieważ nopal tworzy warstwę ochronną na śluzówce żołądka i kontroluje produkcję soku żołądkowego. Zmniejsza w ten sposób ryzyko powstania wrzodów żołądka i dwunastnicy. Wpływ opuncji na proces trawienia i przemianę materii jest znacznie bardzie złożony, bo reguluje ona również funkcje trzustki. Stabilizując poziom cukru we krwi, wywiera jednocześnie wpływ na pracę komórek wątrobowych, odpowiadających za przemianę cholesterolu. Skoordynowane, regularne wydzielanie żółci i enzymów trzustkowych, wspiera metabolizm trójglicerydów. Zażywanie nopalu może więc zapobiegać powstaniu chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim takich, przy których ważną rolę odgrywają: zbyt wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów czy poziom cukru we krwi. Nie powinniśmy zapominać też o ważnej funkcji wyciągu z opuncji, istotnej w profilaktyce chorób jelita grubego, w tym nowotworów tej części przewodu pokarmowego. W tym przypadku nopal działa dwutorowo: z jednej strony jako antyoksydant, z drugiej - jako skuteczny środek odtruwający. Wspiera regularne wypróżnianie się, zapobiegając fermentacji resztek pokarmowych w jelicie grubym oraz przenikaniu przez śluzówkę jelita toksycznych związków do krwioobiegu. Nopal, dzięki swojemu kompleksowemu składowi, jest suplementem żywieniowym zalecanym praktycznie każdemu. Zarówno dla osób, które pragną zmniejszyć swoją masę ciała, jak i dla tych, którzy chcą zachować dobrą formę i zdrowie.

dr Melita Hromadová

 

Moje doświadczenia z preparatami CF/CV

Nopalin - strażnikiem zdrowia

    

Już od zarania dziejów, mędrcy, jogowie i lekarze Wschodu wyznawali zasadę: jeśli chcesz być zdrów, utrzymuj w czystości swoje jelito grube. Co to tak naprawdę oznacza: dbać o czystość jelita? Odpowiede jest oczywista - odżywiać się prawidłowo, tzn. dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników i dbać o regularne wypróżnienia. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Niby wiemy, że skutkiem naszych zaniedbań są groźne choroby jelita grubego, z nowotworem włącznie, ale tak naprawdę niewiele robimy, aby zapobiec zaparciom, które stały się przekleństwem współczesnego człowieka. Trudno z dnia na dzień zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale możemy sobie pomóc od zaraz, zażywając NOPALIN. Moje doświadczenia z tym preparatem opisałam w Cali Newss z sierpnia zeszłego roku. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Państwem kolejną porcją doświadczeń.
Jedna z moich znajomych, osoba 50-cio letnia, mająca od lat kłopoty z jelitem grubym (uchyłkowatość jelita), zażywa Nopalin od października 2003 r. w dawce - 2 razy dziennie po 2 tabletki i dodatkowo po 1 kapsułce AC-Zymes. Już po kilku dniach przestały nękać ją bóle w podbrzuszu i regularnie (codziennie rano) wypróżnia się. Lekarze ostrzegali ją, że jeśli dojdzie do zapalenia, konieczna będzie operacja. Teraz bez obaw patrzy w przyszłość i zmienia stopniowo swoje nawyki żywieniowe (wypija dziennie 2 litry niegazowanej wody mineralnej). Zażywa dodatkowo preparat Omega-3 oraz zestaw antyutleniaczy i błogosławi ten dzień, w którym usłyszała o Nopalinie. Ma jeszcze jeden powód do radości. Schudła 5 kg.
Nopalin nie ma sobie równych. To strażnik naszego zdrowia. Pamiętajmy o tym. Polecajmy go zawsze i wszystkim!

 Maria Brzdękiewicz (TPM

 

"Sukces zawsze zależy od motywacji i wytrwałości zainteresowanego"

 

Odchudzanie z produktami CF

Kolejnym preparatem, na który warto zwrócić uwagę jest Nopalin. Jest to produkt, który zawiera wysuszoną łodygę kaktusa z gatunku Opuntia, bogatą w witaminy, składniki mineralne oraz cenny błonnik. Jego ogromną zaletą jest to, że pozwala nam kontrolować wagę i zrzucać zbędne kilogramy w naturalny sposób, jednocześnie dostarczając organizmowi zestaw tych składników odżywczych, których może nam zabraknąć podczas stosowania diet odchudzających. Zawarty w kaktusie błonnik, poskramiając nasz apetyt, stanowi niezbędną ochronę przed przejadaniem się i podjadaniem między posiłkami. Ponadto preparat ten zmniejsza poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz normalizuje poziomu cukru we krwi, a jednocześnie reguluje funkcje wątroby, posiada zdolności przeciwutleniające i oczyszczające organizm.

 

 

1

NOPALIN I CHOLESTONE

nowoczesne preparaty Cali Vita
wspomagające kurację antycholesterolową

Cholesterol w naszym organizmie jest substancją niezbędną do budowy ścian komórkowych, syntetyzowania kwasów żółciowych i hormonów. Przy jego udziale wytwarzana jest w skórze, niezbędna do życia witamina D. Od jego obecności zależy także prawidłowa praca układu nerwowego. Właściwy jego poziom we krwi (200 mg/dl) gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kłopoty ze zdrowiem zaczynają się wówczas, gdy w wyniku niewłaściwego odżywiania się poziom cholesterolu podwyższa się do niebezpiecznych wartości, a ponadto żyjemy w pośpiechu i dużym napięciu, nie jesteśmy aktywni ruchowo, palimy papierosy, nadużywamy alkoholu. Powoli i podstępnie rozwija się miażdżyca, nie dając początkowo żadnych dolegliwości. Na wewnętrznych ścianach tętnic stopniowo powstają blaszki miażdżycowe, których głównym składnikiem jest właśnie cholesterol. Tętnice ulegają pogrubieniu, twardnieją i tracą elastyczność. Przez zmniejszony przekrój naczynia krwionośnego krew z trudem usiłuje przedostać się do tkanek. Niedostatecznie zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze narządy organizmu ulegają procesowi degeneracji. Konsekwencją miażdżycy jest szereg niebezpiecznych chorób: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu... Miażdżyca może mieć swój początek w bardzo wczesnych okresach życia, nawet w dzieciństwie. Dowiadujemy się o niej wielokrotnie przypadkowo, gdy jest już bardzo zaawansowana. Z tego powodu najważniejsza jest profilaktyka poprzez dietę, aktywność fizyczną i odpowiedni dobór suplementów.

Cali Vita posiada w ofercie wiele preparatów skutecznych w profilaktyce miażdżycy.

Jednakże na szczególne zainteresowanie zasługują dwa najnowsze: Cholestone i Nopalin. Kompozycja zawartych w nich składników gwarantuje szerokie spektrum działania w organizmie. Cholestone wykorzystuje wspaniałe bogactwo natury: olej lniany, pektyny z jabłek, czosnek, witaminę C i E, , chrom oraz lecytynę. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i trójglicerydów. Pektyny z jabłek to forma błonnika pokarmowego, który zmniejsza wchłanianie w jelitach tłuszczu, wiąże dostarczany z pokarmem cholesterol oraz sole kwasów żółciowych. W wyniku tych procesów wątroba będzie musiała wykorzystać do produkcji kwasów żółciowych cholesterol znajdujący się w organizmie, co w efekcie doprowadzi do zmniejszenia ilości cholesterolu całkowitego krążącego we krwi i poprawi proporcję po-między "dobrym" (HDL)i "złym"(LDL) cholesterolem. Sprzymierzeńcem wcześniej wymienionych składników jest już od dawna stosowany czosnek, ze względu na swe działanie oczyszczające krew, rozszerzające naczynia krwionośne i poprawiające krążenie obwodowe. Korzystnie zwiększa frakcję "dobrego" cholesterolu w stosunku do "złego". Przeciwutleniacze - witaminy E i C - chronią wewnętrzne ściany tętnic przed uszkodzeniami, jakie mogą spowodować wolne rodniki. Ponadto witamina E rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu zakrzepów i obniża ciśnienie krwi. Chrom poprawia metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Ze względu na znaczny udział w naszej diecie produktów przetworzonych, które cechują się niską zawartością chromu, suplementacja tego składnika jest konieczna do prawidłowego przebiegu procesów przemiany materii. Wzajemnie uzupełniające się funkcje poszczególnych składników preparatu powodują jego zwielokrotnioną skuteczność.
Kolejnym produktem, zasługującym na naszą uwagę, jest Nopalin, zawierający wysuszoną łodygę kaktusa Nopal, którego właściwości lecznicze były już znane i cenione w czasach Azteków. Unikalną zaletą Nopalinu jest bogactwo witamin, bioflawonoidów, składników mineralnych, 17 aminokwasów i błonnika. Najważniejsza w walce z miażdżycą funkcja Nopalinu to regulacja pracy wątroby i efekty w postaci jednoczesnego obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, czego nie udaje się uzyskać częstokroć nawet za pomocą tradycyjnych leków. Nopalin oczyszcza końcowy odcinek jelita grubego, sprzyja regulacji wypróżnień oraz ogranicza możliwość wtórnej absorpcji do krwioobiegu tłuszczów i cholesterolu.  Spożyty przed posiłkiem, z dużą ilością wody ogranicza łaknienie, ponieważ pod wpływem wody błonnik zwiększa w żołądku swą objętość dając uczucie sytości. Możemy go więc wykorzystać w celu uzyskania odpowiedniej masy ciała. Z prowadzonych obserwacji wynika, że Nopal zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, a u osób po zawale skraca okres rekonwalescencji. Ponadto, pełny witamin i bioflawonoidów, doskonale utrzymuje sprawność układu immunologicznego. Z pomocą takich preparatów jak Cholestone i Nopalin nasza dieta stanie się pełnowartościowa i skuteczna w profilaktyce nie tylko miażdżycy, ale większości chorób cywilizacyjnych.

Lek. med. Elżbieta Klimczak-Miszkiel

 


Szanowny czytelniku, ile masz wzrostu? 1, 78 m? Proszę, podnieść teraz tę liczbę do potęgi drugiej! Wynik wynosi 3, 1684. Ile ważysz? 88 kg? Podzielmy 88 przez 3, 1684! Otrzymany wynik to indeks masy ciała (BMI), który w Twoim przypadku wynosi 27,77. Uzyskana wartość wskazuje na nadwagę, co jest równoznaczne ze zwiększonym ryzykiem zdrowotnym!

 

Zbyt ciężkie argumenty

Wartość BMI

Klasyfikacja masy ciała

Ryzyko chorób towarzyszących otyłości

18,5 - 24,9

Idealna

Przeciętne

25,0 - 29,9

Nadwaga (stan przed otyłością)

Podwyższone

30,0 - 34,9

I stopień otyłości

Znacznie podwyższone

35,0 - 39,9

II stopień otyłości

Wysokie

=40,0

III stopień otyłości

Bardzo wysokie

 

W podobny sposób każdy może sobie obliczyć, jakim jest obciążonym stopniem ryzyka wystąpienia chorób związanych z nadwagą lub otyłością. A oto one:
Nadciśnienie tętnicze - u ludzi otyłych pojawia się trzykrotnie częściej niżu osób z prawidłową masą ciała. Pozbycie się zbędnych kilogramów to jeden z podstawowych elementów walki z nadciśnieniem tętniczym.
Cukrzyca typu II - występuje u 80-90% otyłych osób. Utrata, nawet 5-10% wyjściowej masy ciała, prowadzi do obniżenia poziomu glukozy we krwi i pozwala zmniejszyć dawki leków przeciwcukrzycowych.
Zaburzenia przemiany tłuszczowej - u 2/3 osób otyłych można wykazać podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, a to już pierwszy krok w kierunku chorób układu krążenia. W wyniku odkładania się nadmiaru cholesterolu w ścianach tętnic niezauważalnie pojawia się miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, wzrasta ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Zmiany zwyrodnieniowe narządu ruchu: nadmierne obciążenie układu kostnego (kręgosłup, stawy biodrowe i kolanowe) szybciej prowadzi do jego uszkodzenia, a w konsekwencji do zespołów bólowych czy płaskostopia.
Stłuszczenie wątroby, kamica pęcherzyka żółciowego.
Nowotwory - u osób otyłych znacznie częściej niż u szczupłych, występują nowotwory jelita grubego lub odbytnicy, u mężczyzn rak prostaty, a u kobiet rak jajnika i piersi.
Żylaki kończyn dolnych.
Nieregularne cykle menstruacyjne.
Opuntia streptacantha (Nopal), pochodząca z Meksyku, znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wymienionych chorób. Ten niezwykły gatunek pustynnego kaktusa, bogaty w liczne składniki odżywcze, wywiera pozytywny wpływ na przemianę materii i proces trawienia, wiąże kwasy żółciowe, reguluje pracę wątroby, , wspiera nerki w odtruwaniu organizmu. Jego korzystny wpływ na masę ciała jest wyjątkowy i wynika z przywrócenia zaburzonych funkcji organizmu, dlatego też nie osłabia organizmu, wręcz przeciwnie, poprawia nasz nastrój na co dzień.


Przewlekłe zaparcia to problem wielu pacjentów. Złe "opróżnienie" jelita grubego to nie tylko uczucie dyskomfortu, ale poważne zatruwanie organizmu substancjami, które jako "odpady" powinny zostać wydalone. Stosowane zbyt często środki przeczyszczające w niedługim czasie przestają być w pełni skuteczne.

 

NOPALIN i nałóg palenia?

Początkowo wiąże się to z koniecznością stosowania coraz większych dawek, aż do całkowitego braku efektu leczniczego. Zrozpaczeni, sięgamy po kolejne "sprawdzone receptury", często pogłębiając dotychczasowe błędy. Zapominamy, że tylko przywrócenie prawidłowej pracy przewodu pokarmowego oraz właściwa dieta zniwelują niekorzystne objawy i złe samopoczucie.
Produktem roślinnym, który może pomóc nam w tej sytuacji, jest Nopalin. Polecam ten preparat przede wszystkim pacjentom z wieloletnimi zaparciami, którzy skarżą się na zupełny brak reakcji na stosowane dotychczas środki przeczyszczające. U większości z nich po około dwóch tygodniach przyjmowania Nopalinu dochodzi do odczuwalnej poprawy. Do tej pory tylko u dwóch pacjentów nie było zauważalnej różnicy. Po ponownej konsultacji okazało się jednak, iż stosują Nopalin na zasadzie "jak mi się przypomni", bez przestrzegania zażywania preparatu przed jedzeniem. Po korekcji tych błędów uzyskano pożądany efekt.
W przypadkach uporczywych zaparć często dołączam także po jednej kapsułce AC-Zymes i Triple Potency Lecithin. Trzeba przyznać, iż ku mojemu, a przede wszystkim pacjentów, zadowoleniu, ich wieloletni problem ustąpił bezpowrotnie. Ponadto u osób, u których przedtem stwierdzano podwyższony poziom cholesterolu, po 1, 5 miesięcznym stosowaniu Nopalinu jego poziom we krwi ulegał normalizacji.
Dobre samopoczucie i uczucie lekkości po zredukowaniu masy ciała skłoniło jedną z moich pacjentek do rzucenia wieloletniego nałogu palenia papierosów, nareszcie bez obawy o przytycie. Na marginesie dodam, iż wspomniana osoba nie pali już ponad 2, 5 miesiąca, , czuje się świetnie i nie przytyła ani grama.
Nopalin może być stosowany nie tylko u osób, które mają problemy z zaparciami. Można go polecać każdemu, kto chce i powinien oczyścić swój organizm z toksyn, które niestety codziennie nas zatruwają (wolne rodniki, zanieczyszczenie powietrza, wody, dym tytoniowy, alkohol itd.) Pamiętajmy o Nopalinie - on nie tylko ułatwi nam życie, ale wręcz je uprzyjemni. A może ktoś z Państwa, wzorem mojej pacjentki, rzuci nie modny już nałóg palenia?

Lek. med. Emilia Węzowska - Świątek
pediatra, homeopata - Zielona Góra