Prostata, przerost gruczołu krokowego oraz choroby prostaty, ten męski problem nie musi być ani wstydliwy ani uciążliwy.

 

Pro-STP nowy naturalny produkt dla mężczyzn wspomagający prostatę, zwiększa potencję i poprawia życie seksualne.

 

leczenie prostaty

 

pro-stp na prostatę

 

Objawy prostaty wynikają z jej przerostu. Prostata, inaczej stercz lub gruczoł krokowy, powiększa swoją objętość pod wpływem spadku poziomu androgenów (głównie testosteronu). Przerost prostaty czyli gruczolak, jak twierdzą lekarze, jest u mężczyzny po prostu objawem starzenia, takim samym jak siwe włosy.
Przerost prostaty występuje również u mężczyzn przed 50 rokiem życia.

Po 60 – ce to już 60 proc. mężczyzn choruje na tę dolegliwość. Ponieważ przez środek prostaty przebiega cewka moczowa, powiększony gruczoł zaczyna ją uciskać, powodując nieprzyjemne objawy.

Objawami przerostu gruczołu krokowego jest przede wszystkim opóźnione oddawanie moczu. Trzeba czekać zanim uryna spłynie. A strumień moczu jest spowolniony i ma małą moc. Towarzyszy temu uczucie nie w pełni opróżnionego pęcherza. Drugim objawem jest konieczność częstego oddawania moczu. Mężczyzna zauważa, że musi korzystać z toalety więcej razy dziennie niż dotychczas. Parcie na mocz budzi go także w nocy (nykturia). Co więcej, często kiedy zachce mu się siusiu, musi szukać toalety natychmiast, bo trudno mu powstrzymać wypływ moczu. Te wszystkie objawy powinny skłonić mężczyznę do wizyty u urologa. Istnieją leki, zarówno ziołowe jak i syntetyczne, które łagodzą objawy rozrostu prostaty. Mogą nawet powstrzymać powiększanie się gruczołu.

Prostata (gruczoł krokowy) jest narządem mieszczącym się u mężczyzn między kością łonową a odbytem. Ma kształt i wielkość kasztana, otaczającego cewkę moczową przy ujściu do pęcherza moczowego. Powiększając się, prostata zaciska cewkę moczową, co powoduje utrudnienie oddawania moczu, aż do całkowitego zamknięcia cewki oraz zgięcia ściany odbytu.
Pro-State Power
Prostata jest ważnym gruczołem płciowym, m. in. produkującym substancję polepszającą ruchliwość plemników i ochraniającym dolne odcinki przewodu moczowego przed infekcjami bakteryjnymi. Łagodny przerost gruczołu prostaty (tzw. benignus prostata hyperplasia - BPH) stał się chorobą cywilizacyjną, dotykającą ok. 80% mężczyzn w Europie i USA. Jej przyczyny nie są do końca poznane, ale z pewnością ma na nią wpływ siedzący tryb życia i sposób odżywiania. 
Stale zwiększająca się liczba mężczyzn z objawami BPH, to efekt także wzrostu średniej długości życia. 
Lekarze nie umieją wskazać dokładnych przyczyn dolegliwości; wiadomo jednak, że jest związana z procesem starzenia się i zwiększoną produkcją hormonu o nazwie dihydrotestosteron. Choroba rozwija się w wyniku rozrostu komórek gruczołowych i komórek podścieliska gruczołu krokowego. Proces ten prowadzi do przerostu stercza i zwężenia drogi odpływu moczu.  

Charakterystyczne objawy BPH to

 

»TRUDNOŚCI W ODDAWANIU MOCZU; 
»ZBYT SŁABY I / LUB PRZERYWANY STRUMIEŃ MOCZU; 
»CZĘSTE I NAGŁE ODDAWANIE MOCZU, ZWŁASZCZA W NOCY; 
»PO ODDANIU MOCZU WRAŻENIE, ŻE PĘCHERZ NIE ZOSTAŁ OPRÓŻNIONY; 
»ZATWARDZENIA; 
»W CIĘŻSZYCH PRZYPADKACH - SILNE BÓLE W DOLE BRZUCHA SPOWODOWANE ZATRZYMANIEM MOCZU. 


Ciesz się życiem.

PRO STP dawniej Pro-State Power, został stworzony dla mężczyzn, by zapobiegać, łagodzić i likwidować objawy wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania gruczołu krokowego. Starannie dobrana receptura - wyciągi roślin leczniczych oraz wybrane składniki mineralne, wykazują wielokierunkowe działanie, m.in.: łagodzą kłopoty z oddawaniem moczu, działają przeciwbólowo, mają właściwości antyseptyczne, poprawiają równowagę gospodarki hormonalnej. Ich zastosowanie jest bardzo korzystne - nie wywołują nieprzyjemnych działań ubocznych, takich jak, spadek libido i potencji. 
Pro-State Power polecany jest wszystkim panom, także tym przed 50. rokiem życia, gdyż odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce raka prostaty oraz jest pomocny w łagodzeniu dolegliwości związanych z zapaleniem lub łagodnym przerostem tego gruczołu. Jest skuteczny również po zabiegach chirurgicznych na gruczole krokowym.

Przerost gruczołu krokowego nie jest tylko problemem przeszkadzającym w codziennym życiu i ograniczającym życie seksualne. Nie leczony - może przekształcić się w nowotwór złośliwy. 
Nowotwór prostaty jest drugim, najczęściej dotykającym mężczyzn, nowotworem. Powodzenie leczenia zależy od zaawansowania choroby, stąd tak ważna jest wczesna profilaktyka i poważne potraktowanie pierwszych symptomów przerostu prostaty. Należy zwrócić się do lekarza i rozpocząć odpowiednie leczenie.    

Prof. dr n. med. Valéria Sedlák -Vadóc

Pro STP dawniej Pro-State Power zawiera niezwykle cenione wyciągi z roślin, ze względu na ich wysoką skuteczność oraz brak działań niepożądanych:


Składniki zawarte w Pro-STP:

Ekstrakt z owocu palmy sabałowej: poprawia przepływ moczu oraz zmniejsza częstotliwość nocnego oddawania moczu. W całej Europie jest powszechnie używany  w leczeniu przerostu prostaty.

Nasiona lnu: zawierają aż 27 różnych substancji o działaniu przeciwnowotworowym. Wśród osób, których dieta zawiera duże ilości lignanów, odnotowuje się znacznie mniej zachorowań na nowotwory piersi, okrężnicy i prostaty.

czarny pieprz wspomagający trawienie i wchłanianie składników produktu

Likopen: niedawno zauważony przez świat nauki silny antyoksydant ma działanie przeciwnowotworowe.

Bioperyna: jest jednym ze składników czarnego pieprzu   zwiększa  wykorzystanie roślinnych substancji biologicznie czynnych oraz pierwiastków śladowych.

Selen: jest bardzo silnym antyoksydantem, o działaniu przeciwzapalnym. Selen jest niezbędny dla produkcji spermy, ma wpływ ma męskie libido oraz zmniejsza skutki zaburzeń hormonalnych.

Cynk odgrywa kluczową rolę w produkcji plemników, stymuluje wytwarzanie męskich hormonów, (m.in. testosteronu), wpływających na erekcję oraz ejakulację. Niedobór tego składnika w organizmie może doprowadzić nawet   do niepłodności. Cynk może być skutecznie wykorzystywany w prewencji przerostu   gruczołu krokowego. Selen i cynk działają synergicznie


Dawkowania - 1-2 tabletek dziennie przed posiłkiem

Preparaty roślinne są preparatami bezpiecznymi, nie powodującymi efektów ubocznych. Dzięki zawartości licznych składników leczniczych (garbników, steroidów roślinnych, flawonidów, kwasów wielofenolowych, amin biogenne i olejków eterycznych) wykazują działanie przeciw obrzękowe, przeciw zapalne i przeciw bakteryjne. Obniżają napięcie mięśni gładkich pęcherza i cewki oraz pobudzają regenerację nabłonka gruczołu krokowego.

Wśród naturalnych składników niwelujących objawy choroby znajduje się szczególnie: palma sabałowa (wpływa na gospodarkę hormonalną ograniczając ryzyko powiększenia się prostaty a także reguluje funkcjonowanie układu moczowo-płciowego), wyciąg z korzenia pokrzywy (wykazuje działanie oczyszczające układ płciowo-moczowy), likopen (ma działanie antyoksydacyjne, pomaga zapobiec nowotworowi prostaty).


 • Opakowanie - 60 tabl.
 • Dawkowanie 1 - 2 tabl. dziennie

Substancje aktywne:

  • Ekstrakt z owoców palmy sabalowej (1:1)   300  mg
  •  (standaryzowany 45% niezbędne kwasy tłuszczowe i steroli) 135  mg
  • Koncentrat z liści z pokrzywy zwyczajnej    150  mg 
  • Sproszkowane nasiona lnu   150  mg  
  • Kompleks fitosteroli  100  mg
  •  (standaryzowany 40% beta-sitosterol)   40  mg
  • Cynk  15  mg
  • Likopen  2.5  mg
  • Ekstrakt z owocu czarnego pieprzu (50:1)  1 mg
  • Selen 80 µg

  pro-stp pro-stp na prostate

  W stanach zapalnych prostaty i chorobie nowotworowej poleca się także stosowanie:

 

Ze świata nauki ostatnie doniesienia

Certyfikaty produktów Cali Vita

 

8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®:

 

 • Bazując już na 20. letnich doświadczeniach naszych wybitnych specjalistów, oferujemy innowacyjne produkty spełniające najwyższe standardy jakości.
 • Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita®.
 • Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 • Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 • Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.
 • Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA, zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym.
 • Produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 • Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, jak również posiadająpozytywne odpowiedzi na powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

 

calivita_noni